Ušetřete na dálničních poplatcích při cestě do Chorvatska

Cesta do Chorvatska je oblíbenou volbou mnoha Čechů. Nicméně, náklady na dálniční poplatky se mohou rychle nasčítat. Zde je několik tipů, jak ušetřit na dálničních poplatcích při cestě do Chorvatska.

1. Plánování trasy Jednou z možností, jak ušetřit, je pečlivé plánování trasy. Pokud se rozhodnete pro cestu mimo hlavní dálnice, můžete se vyhnout placení dálničních poplatků. Při plánování trasy můžete využít různé mapové aplikace, které vám pomohou najít alternativní trasy.

2. Jednodenní rakouská dálniční známka Pokud se rozhodnete projet Rakouskem, můžete využít jednodenní rakouskou dálniční známku. Tato známka je levnější variantou pro ty, kteří Rakouskem pouze projíždějí. Více informací najdete na jednodenní rakouská dálniční známka.

3. Česká dálniční známka Při cestě z České republiky je důležité mít platnou českou dálniční známku. Tu si můžete jednoduše pořídit online na dalnicni znamka cz. Elektronické dálniční známky nabízí pohodlné řešení bez nutnosti lepit papírové známky na čelní sklo.

4. Chorvatské mýto V Chorvatsku se neplatí dálniční známky, ale mýtné na jednotlivých úsecích dálnic. Mýtné se platí na mýtnicích, kde je možnost platit hotově nebo kartou. Můžete si také pořídit předplacenou kartu ENC, která vám umožní rychlejší průjezd mýtnicemi a často i slevu na mýtném.

5. Elektronické dálniční známky Využití elektronických dálničních známek, jako je edalnice, vám může ušetřit čas a peníze. Elektronické známky jsou často dostupné za výhodnější ceny a jejich pořízení je rychlé a snadné.

Závěr Pečlivé plánování cesty a využití elektronických dálničních známek vám může pomoci ušetřit na dálničních poplatcích při cestě do Chorvatska. Nezapomeňte vždy zkontrolovat aktuální informace o poplatcích a dopravních předpisech v jednotlivých zemích, kterými budete projíždět.