Ubytujte se přímo u vinného sklípku

Jednou z nejhezčích částí naší malebné republiky je rozhodně jižní Morava. Život tady plyne tak nějak jinak než ve zbytku Česka. Pohodověji, pomaleji. Lidé se nebojí si tu užívat života, na chvíli se zastavit, posedět si u sklenky dobrého vína. A vy můžete udělat to samé!

Na co jezdit za dobrým vínem do Itálie či Francie, když máme jižní Moravu! Tato krásná krajina dokonale vybízí k návštěvě.

Co uvidíte na jižní Moravě?

Rovinatá krajina je protkána vinicemi a také cyklostezkami. Na kolo se sem mohou vydat i méně zdatní cyklisti, cesta se obejde prakticky bez kopečků, a ještě si dopřejete zastávky ve vinných sklípcích.

Oblast Pálavy je překrásná, stejně tak stojí za návštěvu vodní nádrž Nové Mlýny. Tam si v létě lze užívat jak procházky, tak vodní sporty. S dětmi se zabavíte v aquaparku Aqualand Moravia.

Dále rozhodně doporučujeme návštěvu nějaké naučné vinné stezky, případně se informujte přímo u vinařů. Spousta rodin zde pěstuje víno s tradicí několika generací a zapálení vinaři vám jistě rádi povypráví detaily. Co takhle najít si rovnou vinný sklípek s ubytováním Pálava?

Ubytujte se rovnou u vinného sklípku

Své dveře pro vás má otevřené Vinařský dvůr na faře vinařství HOLANEK nacházející se v Ivani. Dvůr nabídne posezení pod pergolou a možnost celoročně ochutnávat i nakupovat vína. Provozovatelé vám ochotně poradí, kde v blízkosti, třeba rovnou v Ivani, si najít dobré ubytování, abyste to do sklípku měli blízko.

Ve vinařství HOLANEK ochutnáte vína z BIO vinic, která zrají v klenutém sklepě v tradičních dubových sudech. Každé jedno víno z jejich produkce je kousek, jejž si vaše chuťové buňky zamilují. Hned ve dvoře si navíc víno vychutnáte i s domácím občerstvením a specialitami z grilu – rybami, steaky. Případně, budete-li ubytování někde jinde, zkuste si kolem Vinařského dvora na faře aspoň naplánovat vaši cyklotúru. Jeho návštěva doopravdy stojí za to.