Rozpoznejte dobrou kávu podle chuti a vůně

Patříte mezi milovníky kávy? Naučte se rozpoznat kvalitní kávu při jejím pití. Prozradíme vám, čemu věnovat pozornost.

Pochutnejte si na každém šálku kávy

About Coffee: Pití kávy je pro milovníky každodenní rituál. Není nic příjemnějšího, než začít den voňavým espressem a odpoledne si po práci zajít na dobré Latte. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, že byste se naučili při pití sledovat rozdíly kávy? Podívejte se, čeho si při pití kávy všímat a zjistěte, zda si právě nyní pochutnáváte na opravdu kvalitním moku.

Jak poznat kvalitní kávu:

Přivoňte si: První krok pro určení kvality kávy je její vůně. Dříve, než kávu ochutnáte, si k ní přivoňte. Aroma zachyťte tak, že šálek obejměte rukama a dýchejte jemně nosem. Kvalitní kávová zrna uvolňují příjemné tóny květin, čokolády a lékořice.

Ochutnejte: Káva se nepije po hltech, ale po doušcích. Usrkávejte. Káva rovnoměrně pokryje celá ústa, čímž se vám nabídne její chuť v celé své kráse.

Porovnejte: Pokud jste na kávu vyrazili s přáteli, klidně porovnejte jednotlivé šálky mezi sebou. Vnímejte kyselost, sladkost, hořkost a vůni. Pokud máte u stolu stejné kávové speciality, měly by chutnat podobně. Pokud tomu tak není, káva je patrně připravená z neservisovaného kávovaru.

Připravte si kvalitní kávu v teple domova

Kvalitní kávu si můžete připravit i v teple domova. Stačí vám k tomu kávovar. A nemusí být zrovna nejdražší. Důležité je, aby byl pravidelně servisován. U pozáručních modelů doporučujeme provádět servisy a opravy kávovarů každé 1 – 2 roky.

Zavolejte k nám na pobočku do Zbůchu u Plzně. V Plzni a okolí kávovar zdarma vyzvedneme, nebo nám jej můžete poslat kurýrem. Nejdříve kávovar napojíme na diagnostiku a případné závady vám obratem i s cenou zavoláme. Záleží na vás, zda kávovar opravíme, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět.

U běžného servisu pak provedeme kompletní čištění a dezinfekci, odvápnění, seřízení mlecího mechanismu a dávkovače kávy, výměnu těsnění a závěrečnou zkoušku.