Revoluce v pití teplých nápojů

Horké nápoje jsou oblíbené v zimních měsících nebo třeba během nemoci. Pro naše tělo je jejich konzumace prospěšná kdykoliv během roku.

Při přípravě teplých nápojů musíte dbát na správnou teplotu. Ideální je teplota pod 60 stupňů. Studie navíc potvrzují, že pravidelná konzumace nápojů teplejších 70 stupňů Celsia může zvýšit riziko rakoviny jícnu. Ve většině českých domácností teče teplá kohoutková voda s teplotou až 60 stupňů Celsia. Nicméně tato voda je definována jako užitková a mnohem lepší je sáhnout po vodě uvařené přímo na tuto teplotu (naštěstí již existují chytré rychlovarné konvice) nebo nechat vařící vodu vychladnout. Vroucí voda zchladne na teplotu 60 stupňů v hrnečku o objemu 2dl zhruba za 7 minut.

Proč pít teplé nápoje

Zrychlíte metabolismus – Pití teplých nápojů pomáhá rozkládat jídlo rychleji než pití studené vody. Zvýšení teploty vody na 37 stupňů představovalo 40 procentní zrychlení metabolismu. Toto metabolické zrychlení trvalo po spotřebě vody asi 30-40 minut.

Zlepšíte krevní oběh Horká voda je vazodilatátor. To znamená, že rozšiřuje krevní cévy a zlepšuje krevní oběh. Tímto způsobem pomůžete svalům se uvolnit a také zmírnit bolest.

Snížíte stres – Uklidňující šálek horké vody (nebo ideálně čaje) může lidem pomoci zvládat stres a úzkost.

Potřebujete si teplý nápoj připravit rychle a bez práce? Vyzkoušejte mikrotea waterdrop®Díky své malé velikosti je ideální na cesty, protože ho můžete mít stále po ruce. Vyhnete se čajovým sáčkům louhujícím se věčnost ve vašem nápoji, protože je nemáte kam vyhodit nebo jste na ně zapomněli. K přípravě vám navíc stačí voda s teplotou již od 60 stupňů a není potřeba žádné třepání ani míchání. Stejně jako ostatní mikrodrinky do studené vody, je i mikrotea do horké vody připraven z nejlepších ovocných a rostlinných výtažků a bez cukru.

Nová příchuť mikrotea waterdrop® je připravená speciálně pro zimní období. O lehkou sladkost chuti se postará špetka jablka. Obsažené výtažky z máty a verbeny citronové posilují imunitu a bojují s nachlazením. Mikrotea MELLOW MINT vás zahřeje kdekoliv a kdykoliv. Máta má celou řadu pozitivních účinků, které v dnešní době velmi oceníme. Pomáhá na nachlazení, působí protizánětlivě a dezinfekčně. Mírní bolesti hlavy, nespavost i stres. Zklidňuje podrážděný žaludek i střeva a posiluje imunitu. Verbena je oblíbená pro svou nádhernou citronovou vůni a osvěžující chuť. Používá se k léčbě nachlazení, horečky, úzkosti, problémů zažívacího ústrojí, křečí břicha a nespavosti. Je také populární pro posílení imunitního systému a pomáhá lépe stimulovat detoxikační proces. Čaj z verbeny vykazuje srovnatelnou antioxidační aktivitu jako zelený čaj, ale je bez hořkosti a také kofeinu. Špetka jablka navíc se postará o dokonale vyváženou chuť.