Práce z domova si žádá kvalitní kancelářský nábytek

Dříve bylo běžné trávit většinu dne s rodinou. Až v posledních stoletích jsme si zvykli chodit do práce, ráno nechat rodinu doma, večer se vrátit a na chvíli si popovídat, co kdo zažil. Nyní se situace obrátila. Doma trávíme mnohem více času a spousta lidí z toho vlastně ani není příliš šťastná. Naše domovy tomu nejsou uzpůsobené.

Když člověk odešel do práce, měl na práci svůj klid. Potkal se s kolegy, den rychle uběhl a doma už se věnoval jenom soukromým záležitostem. V současnosti má spousta lidí problém s oddělováním pracovního a soukromého života. Pracují ze sedačky v obýváku, práci si nosí do stolu v kuchyni – tohle ale dlouhodobě nejde! Pokud víte, že vám firma umožní home office i do budoucna, nebo ho dokonce máte na dlouhou dobu nařízený, je třeba se na něj pořádně vybavit.

Vytvořte si svou pracovnu, nemusí jít o celou místnost

Málokdo má doma jednu místnost, kterou by si mohl vyhradit jako pracovnu. Ani to není třeba. Stačí si pořídit kancelářský stůl a židli, dát si je do rohu obývacího pokoje či ložnice a máte vystaráno. Pak byste měli dodržovat pravidlo, že pracuje se opravdu jenom na tomto místě. Nenoste si práci nikam jinam.

Choďte do práce jako obvykle

Nejproduktivnější budete, když se vám podaří oddělit práci od osobního života. Ráno vstaňte, nasnídejte se, převlékněte a jděte do práce, respektive ke svému pracovnímu stolu. Až si odpracujete svých 8 hodin, zase se převlékněte do domácího a na pracovní věci už ani nesáhnete. Pomůže k tomu třeba kancelářská skříň – jakmile vám skončí pracovní doba, zavřete do ní notebook a pracovní dokumenty. Vyndáte je zase až další den ráno.

Udělejte to i pro své zdraví

Jasně oddělený pracovní život od toho soukromého je vynikající pro psychickou pohodu, ovšem má vliv i na fyzické zdraví. Ergonomický kancelářský nábytek zajistí, že se nebudete krčit u kuchyňského stolu, ani nebudete sedět schoulení na gauči v obýváku. Investujte do opravdu kvalitní židle, ať vás netrápí bolesti zad.