Posuvné dveře – řešení do každých prostor

Jak se vám článek líbil?

Posuvné dveře jsou absolutním hitem posledních let. Využívají se nejen mezi místnostmi, ale také u skříní. Mají totiž jednu obrovskou výhodu, a to že ušetří dost prostoru. Díky tomu se hodí opravdu do každých prostor včetně bytů o menších dispozicích. Ale tím jejich plusy rozhodně nekončí.

Každý, kdo si plánuje pořídit posuvné dveře, by měl nejdříve zvážit, o jaký typ má zájem. Design je prakticky neomezený. Dveře mohou být plné, skleněné, s výplní či třeba koženkové. Fantazii se meze nekladou.

Na stěnu, do pouzdra a shrnovací

To jsou tři základní typy posuvných dveří. Vůbec nejúspornější z hlediska místa jsou ty shrnovací. Zabírají pouze prostor mezi futry a fungují prakticky jako harmonika. Skládají se z lamel, které se shrnují.

Druhou variantou jsou dveře na stěnu, ty se zasouvají podél stěny. Prostoru potřebují také málo, jen nesmíte dávat nábytek přímo ke stěně, aby se měly kam zasouvat.

A pak jsou tu ještě posuvné dveře do pouzdra. Jejich nevýhodou je, že pouzdro je potřeba zabudovat do zdi, takže nepřipadají v úvahu v již stávajících bytech a domech, pokud nestojíte o náročnou rekonstrukci. Musíte na ně myslet při stavbě. Pak jsou také velmi nenáročné na prostor, jelikož se zasouvají do zdi.

Dveře do interiéru.
Posuvné dveře na stěnu.

Otevírání je jednoduché a tiché

Dalším velkým plusem tohoto typu dveří je snadné otevírání. Zvládne ho i dítě, které by ještě nedosáhlo na kliku, posuvné dveře si lépe otevřou dokonce lidé na vozíčku, takže s nimi můžete vybudovat bezbariérovou domácnost. Otevírání je navíc tiché, tedy s výjimkou některých lamelových modelů, ty jsou trochu slyšet. S posuvnými dveřmi se moc nedá bouchnout a děti si neskřípnou prsty do pantů.

Jediná místa, kam se v domácnosti příliš nehodí, jsou koupelna a záchod. Tam obvykle není dostatek prostoru u zdi, podél které by se mohly posouvat. Jinak se jim ale nebraňte. Že netěsní, jsou hlučné a drhnou při pohybu? To všechno jsou jenom mýty.

Dveře posuvné.
Shrnovací dveře ušetří dost prostoru

Zorka Horká

Ahoj, jmenuji se Zorka. Už pár let mě baví psát. Ráda píšu na jakékoliv téma. Nejvíce mě baví sledovat nové trendy v bydlení a technologiích. Studuju jako vizážistka v Praze, kde bydlím od roku 2010.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *