Posuvné dveře – řešení do každých prostor

Dveře do domácnosti.

Posuvné dveře jsou absolutním hitem posledních let. Využívají se nejen mezi místnostmi, ale také u skříní. Mají totiž jednu obrovskou výhodu, a to že ušetří dost prostoru. Díky tomu se hodí opravdu do každých prostor včetně bytů o menších dispozicích. Ale tím jejich plusy rozhodně nekončí.

Každý, kdo si plánuje pořídit posuvné dveře, by měl nejdříve zvážit, o jaký typ má zájem. Design je prakticky neomezený. Dveře mohou být plné, skleněné, s výplní či třeba koženkové. Fantazii se meze nekladou.

Na stěnu, do pouzdra a shrnovací

To jsou tři základní typy posuvných dveří. Vůbec nejúspornější z hlediska místa jsou ty shrnovací. Zabírají pouze prostor mezi futry a fungují prakticky jako harmonika. Skládají se z lamel, které se shrnují.

Druhou variantou jsou dveře na stěnu, ty se zasouvají podél stěny. Prostoru potřebují také málo, jen nesmíte dávat nábytek přímo ke stěně, aby se měly kam zasouvat.

A pak jsou tu ještě posuvné dveře do pouzdra. Jejich nevýhodou je, že pouzdro je potřeba zabudovat do zdi, takže nepřipadají v úvahu v již stávajících bytech a domech, pokud nestojíte o náročnou rekonstrukci. Musíte na ně myslet při stavbě. Pak jsou také velmi nenáročné na prostor, jelikož se zasouvají do zdi.

Dveře do interiéru.
Posuvné dveře na stěnu.

Otevírání je jednoduché a tiché

Dalším velkým plusem tohoto typu dveří je snadné otevírání. Zvládne ho i dítě, které by ještě nedosáhlo na kliku, posuvné dveře si lépe otevřou dokonce lidé na vozíčku, takže s nimi můžete vybudovat bezbariérovou domácnost. Otevírání je navíc tiché, tedy s výjimkou některých lamelových modelů, ty jsou trochu slyšet. S posuvnými dveřmi se moc nedá bouchnout a děti si neskřípnou prsty do pantů.

Jediná místa, kam se v domácnosti příliš nehodí, jsou koupelna a záchod. Tam obvykle není dostatek prostoru u zdi, podél které by se mohly posouvat. Jinak se jim ale nebraňte. Že netěsní, jsou hlučné a drhnou při pohybu? To všechno jsou jenom mýty.

Dveře posuvné.
Shrnovací dveře ušetří dost prostoru

Napsat komentář