Plynové pistole jsou populární. A k jejich držení není třeba zbrojní průkaz

Pro pořízení střelné zbraně existují různé důvody. Pro někoho je pistole čistě obranným prostředkem, slouží k zajištění vlastního bezpečí i ochraně majetku. Další zase bere střelbu jako příležitost k zdokonalování vlastních schopností a s nadšením se vypravuje na střelnici, kde se věnuje pravidelnému tréninku. Střelné zbraně samozřejmě využívají také lovci,myslivci a příslušníci bezpečnostních složek. Držitelé většiny z nich musí vlastnit zbrojní průkaz. V České republice je však držení některých střelných zbraní možné i bez něj. Do této skupiny patří i plynové pistole.

Jaké jsou hlavní výhody plynové pistole?

Tou zásadní je již zmíněné pořízení bez složení zkoušek a splnění dalších zákonných podmínek. Plynové pistole zpravidla patří do kategorie D – stejně jako třeba u vzduchovky je tedy pro jejich držení nutné pouze dosáhnout věku osmnácti let. Namísto ostré munice se do plynové pistole používají plynové náboje s účinnou látkou. Z plynové pistole lze navíc vystřelit i akustický náboj, s jejich pomocí lze i odpálit pyrotechniku. V dnešní době je na trhu celá řada různých typů plynových pistolí, mnohé z nich jsou přitom zdařilými replikami ostrých zbraní. Jsou proto oblíbené i mezi sběrateli a fanoušky pistolí. Při sebeobraně zaručují plynové pistole lepší míření než obranné spreje, navíc mají i psychologický efekt.

Jakou plynovou pistoli vybrat?

Plynové pistole a revolvery vyrábějí i světoznámé zbrojovky, které jsou vyhlášené kvalitou svých produktů. Mezi ty, v jejichž nabídce jsou i plynové pistole, patří zbrojovka Walther. Ta byla založena již v roce 1886 a za dobu své existence si získala několik příznivců z řad profesionálů i veřejnosti. V současnosti značku Walther z velké částí vlastní německá firma Umarex, jež se specializuje na výrobu volně prodejných palných zbraní.