Ozdobte si domov sušenými květinami

Sušené květiny

Květiny patří do každého interiéru. Vytvoří trochu čerstvého kyslíku a dodají místnosti přírodní atmosféru. Jenže ne každý je zarytý milovník květin, který si se svými kvítky dokáže láskyplně povídat a pravidelně je zalévat. Jestli vám doma také uschne či uhnije vše, co si pořídíte, vhodnou cestou by mohly být sušené květiny.

Sušené květiny sice neprodukují kyslík, ale co se týče dekorační funkce, té rozhodně nepozbývají. Navíc vám vydrží dlouhé roky či desetiletí bez jakékoliv dodatečné péče.

Jak doma využít sušené květiny?

Jestli nemáte aranžérské schopnosti, dejte sušené květiny prostě jednoduše do vázy. Můžete takhle usušit celou kytici, pak vám vydrží věčně, nebo si koupit jednotlivé květy a seskládat z nich pěknou kytici.

Máte-li ale trochu času a tvořivého ducha, užijte si tvoření. Se sušenými květinami můžete vytvářet různé misky, věnce či obrazy. Nejlépe to jde s pomocí tavné pistole. Inspiraci najdete třeba na internetu.

Zvládnete je usušit?

Sušení je věda. Musíte počítat s tím, že ne každá květina vypadá po usušení dobře. U některých budete s výsledkem pravděpodobně zklamaní. Sušení má navíc své zásady. Nejjednodušší je zavěsit květinu květem dolů na nějaké suché tmavé místo a trpělivě čekat. Dají se sušit i v troubě, což je samozřejmě rychlejší. Každopádně počítejte s tím, že každá sušená květina má tmavší barvu než v neusušené podobě.

Druhou variantou je pořídit si již usušené květiny. Výhodou je, že ihned vidíte, jak květiny vypadají v usušeném stavu. Kromě toho se dají ve specializovaných obchodech pořídit i takové rostliny (nejen kvetoucí), které u nás nerostou a nejsou běžně k sehnání.

Dekorace ze sušených květin jsou levné, umožní vám projevit vaši fantazii a dlouho vydrží i bez vaší péče. Perfektně se hodí do obývacího pokoje, kuchyně i ložnice, především do interiérů zařízených v přírodním stylu. Zkusíte je také?