Nákup sedací soupravy: Jak vybrat praktický a stylový model?

Kvalitní rohová sedací souprava

Víte, jaký nábytek tvoří jakési srdce obývacího pokoje? Ano, máte pravdu, jedná se o sedací soupravu. Právě ona dokáže na první pohled zaujmout jakoukoli návštěvu. Vy si v ní budete hovět při sledování televize nebo posezení s přáteli. Vybrat správný model, který by byl designově povedený a elegantní, není zrovna jednoduché. V potaz je zapotřebí brát hned několik důležitých aspektů. My se na některé nejdůležitější podíváme podrobněji v tomto článku.

Tvar a kvalita konstrukce

Sedací soupravy se prodávají ve třech různých tvarech. Jedná se o klasickou prostorovou sedačku, model do tvaru L a variaci písmene U. Prvně jmenovaná sedací souprava si nachází své místo v doplnění o křesla a taburety hlavně ve velkých obývacích pokojích. Podobně jsou na tom i větší sedačky do U. Jestliže potřebujete ušetřit místo, vsaďte na rohové modely do L. Co se týká konstrukce, optimální se jeví kovová v kombinaci se dřevem.

Disponuje sedačka rozkládacím mechanismem?

Poměrně důležitá věc. Chcete-li ubytovat na noc návštěvu, nepotřebujete žádnou další postel. Stačí pouze sedací soupravu roztáhnout pomocí jednoduchého mechanismu a následně ustlat. Mnohé sedací soupravy jsou tvrdší a spát se na nich bude velmi pohodlně. Ostatně většinou slouží spíše jako doplňková postel, nikoli pro trvalý odpočinek.

Důraz na potahovou látku

Vzhled sedací soupravy do značné míry vytváří právě potahová látka. Hodně oblíbená je hlavně kůže. Vypadá moc hezky a velmi jednoduše se uklízí. Stačí pouze setřít povrch navlhčeným hadříkem a máte vyhráno. Pro domácnosti s domácími mazlíčky se doporučuje spíše pevnější látka, která se jen tak nezničí kvůli drápkům. Barevně je možné vybírat z mnoha zajímavých odstínů. Můžete sedačku buď ladit k ostatnímu nábytku, nebo vybrat kontrastující barvu.

Kvalitní rohová sedací souprava
Sedačka se šuplíkem a taburetem.