Moderní smart hodinky toho umí skutečně hodně

Většina lidí, hlavně tedy mládež, dnes již klasické hodinky vůbec nepoužívá. Proč taky? Jedná se přeci o staromódní záležitost a čas si lze mimo jiné snadno zjistit pomocí mobilního telefonu.

Je pravda, že klasika už trochu ustupuje do pozadí, nicméně o to větší je zájem o moderní alternativu ve formě smart hodinek. Ty totiž nabízejí opravdu mnohé.

Nerozlučná dvojka s mobilním telefonem

Smart hodinky na první dobrou nevypadají jako nic extra. Mohou sice stejně jako tradiční hodinky fungovat jako hezký doplněk k oblečení, nicméně díky modernímu displeji a obecně designu tak nefungují za všech okolností.

Kdepak, hodinky dotykové nejsou určeny primárně pro parádu. Jde hlavně o praktický výrobek, jejž je možné využít mnoha způsoby.

Hlavně v kombinaci s mobilním telefonem se jedná o spojení, které maximálně funguje. Chytré hodinky totiž neukazují pouze čas, ale s jejich pomocí si můžete třeba i zavolat.

Mikrofon sice obvykle není žádná hitparáda, nicméně pokud nemáte po ruce svůj mobil, jedná se o velice efektivní řešení. To samé platí i o psaní zpráv, a to jak SMS, tak i na sociální sítě. I tak je možné smart hodinky využívat.

Skvělá je rovněž funkce, která se spustí ve chvíli, kdy se až příliš vzdálíte od svého mobilního telefonu. V případě, že ho neustále někde ztrácíte, je toto elegantní řešení vašeho problému. Moderní telefony jsou dnes docela drahé, takže si můžete tímto způsobem ušetřit slzy i peníze.

Měření tepové frekvence

Pánské, ale i dámské smart hodinky, potažmo elektronické fit náramky, jsou schopny mimo jiné také měřit tlak, případně i tep.

Tyto funkce nejsou vhodné pouze pro kontrolu vašeho aktuálního zdravotní stavu, ale třeba měření tepu lze využít i během cvičení. Chcete-li hubnout, musíte sportovat při ideální tepové frekvenci.