Likvidace auta má svá pravidla. Jak se problému zbavit elegantně a ještě na tom vydělat?

V případě, že máte automobil, který již dosloužil a je zralý na odpis, měli byste zvážit, jakým způsobem se ho zbavit. Někdo si jej nechává třeba na zahradě pro případné další využití jeho součástí jako náhradních dílů. Jenže většinou nepojízdná auta spíše překážejí. Mnozí z vás přitom jistě nemají čas řešit, co s nimi. Jde to však udělat velmi pohodlně, přičemž máte možnost za určitých podmínek získat i poměrně zajímavou finanční částku. Stačí se obrátit na společnost, která zajišťuje výkupy a likvidace vozidel.

Pozor na ekologickou likvidaci, vyžadují ji zákony

Nepojízdné vraky a auta, s nimiž už majitelé nepočítají, je vždy zapotřebí zlikvidovat dle platných právních předpisů. Důležitá je hlavně ekologická likvidace vozidel, kdy se vybrané části mohou dále využít jako náhradní díly, případně se separují a uplatní jinde. Zbylé části se poté odborně zlikvidují tak, aby nevznikalo riziko zatížení životního prostředí.

Obraťte se na profesionály v daném oboru

Máte-li tedy starý vůz, jehož se hodláte zbavit, avšak nechcete ztrácet drahocenný čas tím, že jej odvezete do šrotu, stačí kontaktovat specializovanou firmu, pro niž je likvidace aut hlavní činností. Takto funguje kupříkladu společnost, která se představuje na webových stránkách zlikvidujauto.cz. Působí zejména v oblastech na severu Čech – ekologická likvidace vozidel Liberec, Jablonec nad Nisou, Frýdlant, Turnov, Mladá Boleslav, Semily, Hrádek nad Nisou a Tanvald.

Získejte až 10.000 Kč za svůj starý vůz

Zmíněná společnost zajišťuje výkup aut, přičemž zákazníkům vždy nabídne zajímavé finanční prostředky, a to až do výše 10.000 Kč dle toho, v jakém stavu se vozidla nacházejí, jak jsou stará a zda se jejich díly dají opětovně využít jako náhradní do funkčních vozů. Navíc vám zajistí i samotný odtah, a to až do vzdálenosti 100 kilometrů od svých poboček. V rámci smlouvy rovněž dostanete patřičné potvrzení o ekologické likvidaci, které je následně nezbytné předložit při odhlášení z centrálního registru vozidel. V případě zájmu firma toto odhlášení provede za vás, takže vám odpadne další starost. Společnost kromě výkupu a likvidace zajišťuje prodej náhradních dílů.