I kontaktní čočky mohou pomoci ke změně vzhledu

Všichni se chceme líbit a často kvůli tomu děláme dost šílené věci. Většině lidí však stačí jednou za čas obměnit šatník, případně si dát nový přeliv na vlasy.

Kdo chce jít ještě dál, může zkusit nosit barevné kontaktní čočky. Ty sice nejsou pro každého, nicméně kdo si na ně zvykne, obvykle si je zamiluje.

Nejsou vždy jen decentní

Co se optiky týče, většinou ke změně vzhledu více přispívají brýle než kontaktní čočky. Dává to smysl, jelikož brýlové obroučky jsou velmi dobře viditelné, zatímco klasických čirých čoček si není možné na první pohled vůbec všimnout.

Barevné čočky levně z obchodu Top Crazy jsou v tomto ohledu o dost jiné. Hodně zde záleží na tom, jaký člověk zvolí odstín. Pokud by snad šlo o barvu, která je pro lidské oči typická, jen málokdo si všimne nějaké změny. Jen přátelé a známí mohou zaznamenat, že něco není na první pohled v pořádku, ale jistí asi úplně nebudou. Většině lidem totiž nedocvakne, že daná osoba může snadno měnit barvu svých očí.

Zatímco některé čočky působí nenápadně, jiné jsou naopak excentrické až běda. Často mohou člověk změnit v monstrum, aniž by bylo nutné mít na sobě jakýkoliv převlek. Takové verze čoček se ovšem běžně nenosívají. Jsou určeny hlavně na různé maškarní plesy.

Je potřeba se o ně starat

Lidé, kteří nosí kontaktní čočky kvůli své dioptrické vadě, jsou samozřejmě dobře poučeni, jak se o ně starat. Ovšem jedinci, kteří je využívají primárně ke změně svého vzhledu, často tyto informace nemají. Z pohledu hygieny je přitom docela jedno, jestli se jedná o barevné nebo klasické čočky. Vždy je potřeba se o ně starat stejně.

Nejedná-li se o jednodenní verze, jež se pokaždé před spaním vyhazují, je nutné čočky vždy vložit do speciálního dezinfekčního roztoku. V opačném případě se na nich usadí prach, který bude oko dráždit.