Kvalitní vína se pěstují na celém světě. Ta z Kanady příjemně překvapí

Víno je jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů, který popíjeli naši dávní předkové. Již v období starověku si na něm pochutnávali Římané, kteří zřejmě mají zásluhu na rozšíření révy i do dalších evropských zemí. A postupem času proniklo i na ostatní kontinenty.

Skvělá vína nejsou jen ta francouzská

Za zemi skvělého vína je tradičně považována Francie. Výborné víno se ale připravuje v nejrůznějších koutech světa. V našich obchodech a vinotékách tak můžeme koupit nejen tuzemská a evropská vína. Řada skvělých značek se dováží i Austrálie, Afriky, Asie a Severní i Jižní Ameriky.

Vinná réva a půda

Štěrkovité půdy s příměsí jílu není nutné příliš zalévat, ale pokud jíl chybí, je nutné pořídit k rostlinám závlahu. V takovéto zemině se daří především modrým odrůdám. Kamenité půdy jsou pro révu asi nejideálnější. Kameny totiž ohřívají povrch a dokážou teplotu udržet i v noci, kdy klesá rapidně dolů, a také zabraňují vysychání půdy. Je-li taková půda zároveň bohatá na jíl, pak se v ní daří téměř všem odrůdám vinné révy.

V Kanadě najdeme hned 4 skvělé vinařské regiony

Kanada totiž není jen zemí hlubokých lesů, sněhových závějí a třeskuté zimy. Její jižní regiony jsou dokonce blíže rovníku než území České republiky. V Ontariu, Britské Kolumbii, Québecu a Novém Skotsku jsou tak pro pěstování kanadského vína skvělé podmínky. V létě tu totiž teploty přesahují 30 °C. Kanada tak má 12,5 tisíce hektarů vinic. A produkce kanadského vína dosahuje 80 milionů litrů ročně. Aby domácí vinotékaobsahovala opravdu kompletní škálu kvalitních vín, neměla by v ní kanadská vína chybět.

Degustace vína je skvělou možností seznámení se s novinkami

Lákají vás kanadská vína a rádi byste se opravdu dobře seznámili s jejich nabídkou? Degustace vína vám je umožní ochutnat. Kromě vín z Kanady i dalších koutů světa tu budou i rumy a další destiláty. Navíc během degustace získáte i řadu zajímavých informací o nabízených nápojích.