Kdy sáhnout po kravatě a kdy po motýlku?

Motýlky i kravaty mužům padnou. Stejně jako bílé košile a kvalitní saka. Jsou v nich sexy. Jaký doplněk ale zvolit?

Příležitostí, kdy je na místě sáhnout po formálnějším oblečení, může být spousta. Žádají si ho svatby, pohřby, maturity, promoce, návštěvy plesů a divadel, ale i některá obchodní jednání. Stejně jako další významné události, oslavy a výročí. Spousta mužů však tápe, kdy zvolit motýlka a kdy kravatu.

Kravata, nebo motýlek?

Formální pánský oděv, to je společenský oblek, košile a doplňky. Tedy motýlek, nebo kravata. Dobrou zprávou je, že tato volba je víceméně na vás. Co se společenské úrovně týče, oba doplňky na tom jsou v podstatě stejně. Výjimkou je snad pouze smoking a frak, který vyžaduje jedině a pouze motýlka.

Módní doplněk s tradicí

Tím je jednoznačně motýlek. Ve srovnání s kravatou výraznější a odvážnější. Motýlek mnohdy bývá nejzajímavějším prvkem oděvu, který ho pozvedne na novou úroveň. Dodá mu kapku šmrncu, luxusu a elegance. Je známkou individuality a vytříbeného vkusu. Kravata za ním v tomto ohledu bude vždy pokulhávat, bude jeho méně zajímavou starší sestrou. Jakousi zlatou střední cestou.

Motýlek pro výjimečné muže

Jsou muži, kteří bez motýlku nedají ani ránu. Vezměte si například kardiochirurga Jana Pirka. K němu elegantní motýlek snad přímo patří. Motýlka ale nosili i Winston Churchill, Albert Einstein, Abraham Lincoln, Thomas Edison a Mark Twain. Motýlek zkrátka je doplňkem pro výjimečné muže.

Originální a ručně vyrobené

Z tohoto důvodu jsou vázací motýlky také skvělým dárkem. Obzvláště ty ručně vyrobené, které najdete například na e-shopu motylek.online.cz. Zde jsou k sehnání motýlky k obleku z prvotřídních materiálů, různých barev i vzorů. Saténové, hedvábné, s decentními vzory. Motýlky, v nichž každý muž bude neodolatelný. A zatraceně sexy.