Kdo ví víc než katastr nemovitostí?

Katastr nemovitostí zná každý, kdo se někdy zajímal o údaje různých nemovitostí. Strohé základní informace jsou sice cenné, ovšem pro běžnějšího uživatele je pestřejší se dozvědět, jestli je v dané lokalitě škola, banka, obchod, pobočka zásilkových služeb. To katastr nenabízí, ale GeoPas.cz ano.

Katastr nemovitostí – stavby a parcely

Katastr nemovitostí shlukuje všeobecné informace o stavbách i pozemcích. Je pak využívají běžní občané nebo třeba úřady. Zmíněná stránka GeoPas.cz toho odhalí mnohem více a zajímavější údaje. Zadáte si určitou lokalitu či přímo adresu a dozvíte se, kolik lidí v daném městě nebo obci žije, jaký je poměr mužů a žen, ukáže se vám věkový průměr či jaká je v místě nezaměstnanost. Také se dozvíte více o občanské vybavenosti, zda se v místě nachází pošta, pobočka Zásilkovny, Alzaboxy či jaké banky tu mají bankomaty. Dozvíte se, jaké ekonomické možnosti zde máte. Jaký průmysl v obci převažuje, v čem se zde podniká. Důležité je i životní prostředí, proto vám mapa ukáže, jaké suroviny zde převažují a zjistíte tak, jestli se ve vzduchu nevyskytuje škodlivý prvek. Mrknete rovněž, jaké nemovitosti nebo pozemky jsou k dispozici.

Katastrální mapa přehledně

Tato stránka nabízí snadný způsob, jak si zjistit komplexní informace o dané lokalitě. Dozvíte se tak něco o lokalitě, kde byste chtěli něco koupit, poznáte i více o místě, kde žijete. Takové údaje na katastru nemovitostí ani nenajdete. Pro upřesnění však dodáváme, že GeoPas.cz neplní agendu katastru. Pouze dělá pohledy obdobně jako nahlížení do katastru nemovitostí. Stačí jen napsat adresu, kterou hledáte, a pak se vám vygeneruje výsledek. Rekognoskovat terén od počítače již není nemožné. Na těchto stránkách naleznete tolik informací, že si o lokalitě uděláte slušný obrázek, aniž byste ji navštívili.