Jaké jsou hlavní rozdíly mezi vibrátorem a dildem?

Obsah článku

Velice často se pracovníci v mnohých sexshopech setkávají s otázkou, jaký je rozdíl mezi vibrátorem a dildem. V obou případech se jedná o hračku pro dospělé, která se používá už spoustu let k masturbaci a postelovým hrátkám.

Vibrátory a dilda se však výrazně odlišují nejen svou historií, ale i způsobem, jakým se používají v současné době. Hlavní rozdíl je především ten, že realistická dilda zkrátka nevibrují. Ve skutečnosti je dildo starší, první se objevilo před více než 28 tisíci lety, kdežto vibrátor spatřil světlo světa teprve v roce 1883 a původně sloužil jako lékařský nástroj.

Dildo

Dildo samo o sobě nevibruje. Používá se k pronikání do vagíny, konečníku, ale i úst. Slouží k rozmanitým účelům, a to například k dráždění erotogenních zón, lesbickým hrátkám i peggingu.

Většinou má dildo falický tvar, ovšem narazíte i na vskutku netradiční provedení. Poslední trendy totiž ukazují neuvěřitelný smysl pro erotickou představivost. Velké popularitě se těší třeba dvojitá dilda, která poskytují možnost dvojí penetrace.

Vyhledávaným výrazem na Googlu je také domácí dildo, což ale nedoporučujeme, protože v jakémkoliv porézním materiálu se mohou nacházet bakterie, které by mohly vést k infekci. Určitě se jako dildo nedoporučuje používat okurka, banán, kartáč na vlasy a podobné předměty.

Vibrátor

Samotný název napovídá, že elektrostimulační vibrátor zkrátka vibruje. Poprvé se taková erotická hračka objevila koncem 80. let 19. století, nicméně původně byla vynalezena jako zdravotnický prostředek. Ve skutečnosti byla vibrační technologie považována za všelék na vše od bolesti hlavy až po hubnutí. Taková tvrzení se samozřejmě později ukázala jako nepravdivá, ale na přelomu 19. a 20. století se vibrátory rozšířily po celém světě.

Jestliže si chcete koupit erotickou pomůcku a další příslušenství, podívejte se do e-shopu Vibratory-online.cz, kde si na své přijdou dámy i pánové, ale i heterosexuální i homosexuální páry.