Jak zkontrolovat platnost dálniční známky a případně koupit v mžiku novou?

Elektronická dálniční známka je tu s námi již několik let, přičemž s sebou přináší řadu výhod pro samotné motoristy. V tuto chvíli musíte myslet na to, že od března tohoto roku všechny typy známek znatelně podraží. Máte tedy poslední příležitost k tomu, abyste si tu svou pořídili levněji. Jak?

Na pár kliknutí

Nejdříve musíte zjistit, jak je na tom vaše platnost dálniční známky. V tabulce pod vloženým odkazem stačí zadat SPZ. Poté si jedním kliknutím si ověříte, kdy přesně vaše známka končí.

Pokud už vypršela, v žádném případě nečekejte a ihned si objednejte novou. Celý proces zabere maximálně několik minut a ušetří vám spoustu nepříjemností.

Pokud totiž budete jezdit bez platné známky, můžete si vykoledovat pokutu klidně až ve výši 20 000 Kč. Dnes už vás dokonce ani nemusí chytit hlídka. Policisté kontrolují vozidla s pomocí moderních kamer s umělou inteligencí. Ty snímají projíždějící SPZ a automaticky porovnávají záznamy s online registrem.

Hotovo raz dva

Jak se dá pořídit dálniční známka Česko? Opět si rozklikněte odkaz a zvolte požadovanou známku – desetidenní za 310 Kč, měsíční za 440 Kč a roční za 1 500 Kč. Následně zadejte požadovaný začátek platnosti, zemi registrace, svou SPZ a zaplaťte.

Během několika málo minut vám přijde e-mailové potvrzení. Po jeho obdržení se můžete ihned vydat na cesty bez toho, abyste se museli bát pokuty. A co víc, za každý zakoupený kus zasadí poskytovatel služby strom. V současné době má za sebou více než 56 560 nově zasazených stromů po celém území České republiky.

Příliš ale nečekejte. Už od března totiž bude roční dálniční známka 2024 stát 2 300 Kč, tak abyste ještě stihli levnější cenu. Další novinkou bude možnost pořízení pouze jednodenní známky za 200 Kč, což však není příliš výhodné.