Jak nejlépe ochránit nový telefon? Obal na telefon mnohdy nestačí

Máte nový telefon, z nějž jste nadšení, ale zároveň se o něj obáváte pokaždé, jakmile ho berete do ruky? Opatrnost je určitě na místě, jenže i s největší péčí se vám může stát, že ho omylem upustíte, prostě vypadne z ruky. V lepším případě se objeví jen nějaká oděrka na rohu telefonu, v horším praskne displej. Jak tomuto zabránit?

Telefon bychom nejraději nosili tak, jak jsme jej zakoupili, tedy bez jakékoliv ochrany. Většina lidí si svůj mobil vybírá podle vzhledu – má vůbec smysl se dívat na vzhled, když ho pak stejně překryje obal? Má. Můžete si pořídit například průhledný kryt.

Dobrý kryt na telefon je prostě základ

Ať chcete, nebo ne, mít telefon bez obalu je prostě riziko. Kryty na iPhone i jiné telefony jsou zhotoveny nejčastěji z plastu, případně z kvalitní kůže. Ať už vyberete jakýkoliv materiál, vždy telefon ochrání před otlučením v případě pádu na zem. Když už vám telefon spadne, buďte si jistí, že dopadne na roh a tam se odře. Kryt tomu spolehlivě zabrání.

Kromě toho dokáže obal na telefon tlumit náraz, což je skvělá zpráva například pro majitele iPhonů se skleněnými zády a jiných podobných telefonů. Po pádu na zem nebude na zádech telefonu pavouk.

Stejně důležité je ochranné sklo na mobil

I ochranné sklo na mobil je součástí povinné výbavy. Ačkoliv výrobci používají velmi pevná skla Gorilla Glass, pořád je nejjistější, když si navrch nalepíte ještě jedno ochranné. Zamezíte nejen poškození při pádu, ale hlavně poškrábání. Jestliže máte tzv. flip obal (takový, který se zavírá i přes displejovou část), sklo pro vás není nutností, jinak si ho každopádně pořiďte.

Není obal jako obal ani sklo jako sklo

Přestože by se vše mohlo zdát jasné jako facka, lidé při výběru ochranných pomůcek na telefon často chybují. Rozhodně mějte na paměti následující:

  • Ochranné sklo by mělo být opravdu sklo, tedy ne pouze tenká fólie.
  • Obal by měl chránit i boky telefonu, nejlépe včetně spodní a horní strany.
  • Ideální je, aby obal mírně vystupoval nad přední stranu telefonu. Pokud vystupuje výše než ochranné sklo, při pádu bude sklo pravděpodobně ušetřeno.

A kde obaly a tvrzená skla koupit? Podívejte se do e-shopu Finecase.cz. Chlubí se rychlým dodáním, takže váš telefon bude brzy ochráněn.