I jinak drahý Windows jde koupit za hubičku

Počítač má dnes doma víceméně každý. Jedná se o poměrně drahou záležitost, a to i v případě méně výkonnějších strojů. Celková cena se navíc může postupem času ještě navyšovat. Jednak je dobré občas obměnit některé kousky hardwaru, jednak je potřeba nakupovat i software.

Mezi programy, bez kterých se v současné době víceméně nelze obejít, patří například Windows. Ten je ovšem pro mnoho lidí drahý. Nicméně i tak za něj nakonec většina zájemců zaplatí, jelikož konkurence je v mnoha ohledech horší.

Nekorunový král

Windows 10 Home se s trochou nadsázky dá říci, že je to nekorunovaný král počítačových systémů. Vyjma tohoto programu se totiž už používá jen Ubuntu. I když se Ubuntu distribuuje zdarma, stejně o něj nejeví většinová společnost valný zájem.

Oproti oknům se totiž jedná o ve všech ohledech nedotažený produkt. Velké nedostatky má třeba v uživatelském rozhraní, které není pro uživatele Windows příliš přívětivé. Sice se mu v některých aspektech podobá, avšak celkově nejde o žádnou slávu.

Mnohem horší je ale softwarová kompatibilita. Až na pár výjimek se všechny programy vyvíjejí pro Windows, na Ubuntu pamatuje jen málokdo. Z toho důvodu je nezbytné v tomto systému používat různé emulátory.

Toto platí nejen pro užitkový software, ale zároveň i pro hry. Ty však nejedou v emulátorech příliš dobře. Herní fanatici by tedy neměli o Ubuntu ani přemýšlet.

Windows 10 a jeho variace jsou tudíž až na cenu prakticky ve všech ohledech lepší než bezplatná variace. A i s tou cenou je možné něco udělat. Stačí si koupit tento systém v rámci druhotné licence.

Stačí párkrát kliknout

Pod pojmem druhotná licence si můžeme představit software z druhé ruky. Z toho důvodu je také tak levný. Ovšem pozor, licenci nejde nijak zdeformovat, tudíž zákazník dostane vždy stoprocentně funkční zboží.

Neprodává se ovšem celý program, ten si člověk stáhne na příslušných stránkách. Zákazníkovi dojde „pouze“ Windows 10 licence s aktivačním kódem.

Nákup je jednoduchý. Stačí v podstatě jen párkrát kliknout a počkat, než licence Windows 10 dorazí. Obvykle se jedná o záležitost trvající maximálně několik minut.