Gelové vložky a další maličkosti pro lepší boty

Zima je ideální čas na to, abyste dali do pořádku své boty. Pusťte se do jejich renovace, výměny problematických částí, oprav, nebo si pořiďte pohodlné doplňky do bot.

Boty, o které pečujeme, vydrží výrazně déle

Každé boty si zaslouží naši péči. V první řadě bychom boty měli ošetřovat vhodnými impregnacemi, krémy na boty a vosky. Nejenže boty získají voděodolné vlastnosti. Jsou též odolnější špíně a nepoškodí se. Správně ošetřované kožené boty vám mohou sloužit dlouhé roky, a navíc pořád vypadat skvěle.

K udržení kvality bot přispíváme i používáním obouvací lžíce. Nejenže se nám snadněji obouvá, ale současně boty chráníme před poškozením patní části. Pro některé lidi jsou lžíce nezbytností. Takovým směle nějakou hezkou lžíci pořiďte jako dárek. Některé vypadají skutečně jako parádní bytový doplněk.

Nezapomeňte ani na napínáky obuvi. Díky nim boty neztratí tvar a pro společenské polobotky, pánské i dámské, by měly být samozřejmostí. Stejně tak jako napínáky pro vysoké kozačky. Nemáte je? Pomozte si alespoň vycpávkami z novinového papíru nebo kartony srolovanými do kozaček.

Jak na sezónní péči o obuv?

Po sezóně boty pečlivě umyjte, vysušte, natřete krémem, či jinak naimpregnujte. Opravte drobnosti za pomoci lepidla, barvy, či barevného boxu na boty. Nezapomeňte vyměnit poškozené tkaničky do botNa dámských botách, jestliže je to nutné, vyměňte podpatky. Více poškozené boty svěřte do rukou odborníka. Dobré opravny obuvi najdete i dnes, i když chvíli budete muset hledat.

Dejte botám nové vložky

Kupujete si před zimou do bot teplejší vložky? Vyměňte je i v jarních, podzimních a letních botách. Vložky zkontrolujte, vyčistěte, případně vyměňte. Zkuste pohodlné gelové vložky do bot. Díky nim zažijí vaše nohy pohodlí, odlehčíte i kloubům a páteři. Pokud máte problémy s nohama, podívejte se i po vhodných ortopedických vložkách.

Kam pro vše pro boty?

Veškeré pomůcky pro ošetřování boty i jejich udržení v kondici nabízí e-shop Kremnaboty.cz. Díky obchodu se snadno připravíte na zazimování svého botníku a boty pak budete mít v perfektním stavu připraveny na další sezónu. Koupíte zde i vše pro ošetřování zimních bot. Ty potřebují péči ještě intenzivnější.