Filtrační láhve i konvice se těší velké oblíbenosti

Pokud pijete pouze obyčejnou vodu, ovšem nechutná vám kohoutková, ale zároveň nechcete neustále kupovat plasty, potom se vám nabízí filtrační systémy. Voda z vodovodu, bohužel, obsahuje chlór, stejně tak i různé mikročástice, které nedokáže zachytit ani sítko. Za balenou vodu zase zaplatíte nehorázné peníze. V následujících řádcích vám proto představíme filtrační konvici a láhve.

Princip fungování filtrační konvice není nic složitého. V podstatě se jedná o plastovou nádobu, která disponuje vyměnitelným filtrem. V něm najdete aktivní uhlí, které na sebe naváže různé mikročástice obsažené v kohoutkové vodě. Zároveň dokáže vodu zbavit vodního kamene, a potom je vhodná nejen k pití, ale i k vaření.

Filtrační konvice jsou v několika objemech

Pokud jste se rozhodli investovat do filtrační láhve a konvice, měli byste vědět, že si můžete vybrat z několika různých značek a objemů. Stačí se podívat na bohatou nabídku, která zahrnuje konvice jak o objemu 1,5 litru, tak i 3,5 litru. Záleží jen na vás, která alternativa vám nejvíce vyhovuje. První zmíněné modely jsou schopné přefiltrovat kolem jednoho litru vody, zatímco ty větší okolo dvou litrů.

Sáhnout můžete po značkách, jako jsou Brita, Filter Logic, Dafi a Aquaphor. Za zmínku rozhodně stojí i filtrační láhve Penepex.

Jaké další výhody mají filtrační konvice?

Filtrační konvice pracují efektivně. Vyprodukovaná voda je vysoce kvalitní, nezapáchá, ani nemá žádnou pachuť. Jelikož jsou schopny odbourat vodní kámen, může se potom voda používat třeba i v kávovarech, kde se běžně používá kupovaná voda.

Pokud to vezmete z dlouhodobého hlediska, investice se určitě vyplatí, protože ušetříte spoustu peněz za plastové láhve. Navíc vám poděkuje i naše planeta, protože nebudete vytvářet další plastový odpad.