Dovolená v Chorvatsku se dá zažít i jinak

Pevnost u moře v Dubrovníku

Chorvatsko je už mnoho let oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů. Pokud se vydáte na klasická známá místa, je velmi pravděpodobné, že budou jiní Češi dokonce bydlet s vámi ve stejném penzionu či hotelu. Je zde levně, kolikrát se tu domluvíte i tak nějak česko-slovensko-rusky a moře je také parádní. Zažívat to stejné dokola ale po čase začne nudit.

Chorvatské pobřeží není zase až tak dlouhé, abyste tam mohli pořád objevovat něco nového. Dostali jste se do stavu, kdy už vás dovolená v Chorvatsku začala nudit? Buď se vydejte do jiné země, nebo ji příští léto zkuste pojmout trochu jinak.

I tady se dá zažít luxusní dovolená

Hotely s all inclusive, luxusními koktejly a teplým bazénem si možná spojujete spíš s Egyptem nebo Tureckem, ovšem takovou péči můžete zažít i v Chorvatsku. Češi tam většinou jezdí na low-cost dovolené, což ale neznamená, že nenarazíte na pětihvězdičkové hotely. Dovolená v Chorvatskumůže být odpočinkem se vším všudy.

Odstěhujte se do malé chatky

Úplným opakem je pak dovolená v chatce někde na samotě. I to lze v Chorvatsku zažít, zejména v severní a střední Dalmácii. Necháte se odvézt na ostrov, tam si pronajmete izolovaný domek na samotě a trochu si odpočinete od civilizace. Lákalo by vás něco takového?

Cesta za poznáním a zážitky

Drtivá většina Čechů zná Chorvatsko pouze jako stát, kam lze zajet k moři, což je obrovská škoda. Zdejší příroda je krásná, tak si udělejte výšlap na nějaký kopec, určitě se cestou stavte podívat na Plitvická jezera nebo vyzkoušejte nějaké nové vodní sporty – paddleboarding, plachtění, windsurfing, wakeboarding, tohle všechno si v Chorvatsku užijete.

Možností, jak může vypadat vaše dovolená, Chorvatsko nabízí spoustu. Kromě již zmíněných se lze vydat k moři s karavanem, stanovat v kempech, strávit týden na lodi. Nyní seženete prázdninové pobyty s first minute slevami, tak zkuste zapřemýšlet trochu předem a ušetřit.