Co s ucpaným odpadem?

Kanalizace a odpady vyžadují pravidelné revize. Ty jsou mimo jiné zárukou, že se odpad neucpe.

Představte si následující modelový scénář. Ráno se probudíte, dojdete si na toaletu, ale nespláchnete. Respektive zřejmě spláchnete, ale obsah toaletní mísy nezmizí v jejích útrobách, ale hladina v ní se naopak zvedne. Nebo si napustíte vanu, vykoupete se, a jakmile ji odzátkujete, zjistíte to samé. Voda neodtéká, ale zůstává. To samé se může stát s umyvadlem, pisoárem i kuchyňským dřezem. Na vině je ucpaný odpad, který je třeba co nejrychleji uvolnit. Co s tím?

Jak ucpaný odpad uvolnit svépomocí?

V každém případě nepanikařte a pokuste se problém vyřešit svépomocí. Vodu, která se nahromadila v umývadle či vaně odčerpat, (bude-li to možné) a pak k uvolnění odpadu použít gumový zvon, instalatérskou pružinu nebo granulát hydroxidu sodného. Ten by měl usazeniny v odpadových rourách rozpustit a odpadové potrubí opět zprovoznit. Nestalo se tak? V tom případě zřejmě budete nuceni povolat specialisty, kteří ucpané odpady a kanalizace uvolňují výkonnou technikou.

Tlakové čištění kanalizace

V Praze a okolí se čištěním odpadů a kanalizací zabývá například firma Tlakař (na internetu hledejte pod odkazem čištění kanalizace Praha). Ta za použití moderních technologií v první řadě určí příčinu problému a ten následně odstraní. K samotné očistě využívá velmi výkonné vysokotlaké čerpadlo, jehož prostřednictvím je možné trubky zbavit veškerých usazenin. Výhodou této metody je nejenom to, že je velmi rychlá a, jak by řekl lékař, miniinvazivní. Obejde se bez výkopových prací, které svého času kanalizaci vyřadily z provozu na dlouhé týdny.

Myslete na prevenci

Ucpaným odpadům je samozřejmě vhodné předcházet. Především je na místě provádět pravidelné revize kanalizace (revize kanalizace Praha) k tomu určenou kamerou. Ta problém odhalí ještě před tím, než opět dojde k ucpání trubek. A vy do kanalizace nikdy neházejte nic, co do ní nepatří. Problematické jsou především dámské hygienické potřeby a tuk.

Komplexní instalatérská péče

Spolu s čištěním kanalizací a odpadů, profíci z Tlakař.cz čistí kuchyňské dřezy a kanálky, sifony, umyvadla, vany, sprchové kouty, toalety, bidety i pisoáry. Rovněž ale také provádějí očistu okapů a dvorních vpustí a frézují stupačky. Stačí jim zavolat a oni co nejrychleji dorazí, aby vám poskytli okamžitou pomoc.