Co je titul MBA?

Pokud chcete ve své kariéře postoupit zase o nějaký ten stupínek výše, případně efektivněji rozvíjet svou vlastní firmu, neměli byste se do toho pouštět bez odpovídajících znalostí. V opačném případě se totiž můžete celkem snadno spálit.

Online studium

Čerpat důležité informace a poznatky lze dnes díky internetu poměrně snadno, i když také ne úplně vždy.

Celosvětová síť sice nabízí pestrou škálu vědomostí často prakticky zadarmo, ale již málokdy poskytuje správný kontext, který je mnohdy také potřeba. Nepříjemné také je, že nalezené informace nemusí být vždy pravdivé, což samozřejmě může mít v praxi nepěkné důsledky.

Studovat na internetu tedy ano, ale měli byste tomu dát nějaký řád a kvalitu. A obojí získáte on-line studiem MBA na CIBE – Canadian Institute of Business Education.

Proč studovat MBA?

Hlavním důvodem, proč studovat cokoliv, je samozřejmě zlepšení svých schopností v daném oboru. V případě MBA je to vylepšení manažerských a podnikatelských dovedností.

S pomocí nových znalostí jednou můžete ve firemní hierarchii postoupit možná i výše, než byly vaše dosavadní sny.

Profesní vzdělávání, když se dobře využije, je vždy přínosem do budoucna a obvykle znamená navýšení zisků.

Není to moc drahé?

Možná se vám zdá cena na CIBE až příliš vysoká. Přeci jen necelých sedmdesát tisíc není málo. Nicméně tyto peníze se vám mohou velice rychle vrátit, jelikož naprostá většina úspěšných absolventů si finančně polepšila už během prvního roku po úspěšném ukončení studia.

Vnímejte to raději jako výbornou investici, která se vám s vysokou pravděpodobností zúročí velice rychle.

Ani případná absence dostatečného množství kapitálu však nemusí být vaší stopkou k zisku titulu MBA. Škola má celou řadu štědrých stipendijních programů, které vám mohou s nepříznivou finanční situací pomoci. Existují i studenti, kteří neplatí vůbec žádné školné.

Navíc v případě potřeby je možné si nechat vytvořit splátkový kalendář. Možností, jak studovat program MBA, aniž by vás to finančně zruinovalo, je tedy více než dost.

Skvělý lektorský tým

Jedním z největších rozdílů mezi samostudiem na internetu a vzděláváním se prostřednictvím manažerských programů MBA jsou lektoři.

Ti jsou samozřejmě rodilí Češi, takže zde nehrozí žádná jazyková bariéra. Co je však ještě důležitější je fakt, že se jedná o kvalitní manažery v oblasti mezinárodního obchodu, projektového řízení či finančního managmentu. Můžete tak čerpat informace od špiček v oboru a nechat se jimi inspirovat.

Podmínky přijetí

Podmínky k přijetí nejsou nikterak tvrdé. Stačí disponovat ukončeným vysokoškolským vzděláním a mít alespoň bakalářský titul. Nicméně je možné získat i výjimku.

Stačí, když dodáte čestné prohlášení o své manažerské praxi. Žádné testy ani jiné zkoušky nebudete muset podstupovat.