Chraňte svůj majetek! Kvalitními bezpečnostními dveřmi a zámkem!

Bezpečnostní zámek je v rámci ochrany majetku základem. Pokud nechcete jednou stát před vykradeným bytem. Na základě jakých parametrů ale vybrat ten pravý? Poradíme vám!

Jedním z hlavních parametrů bezpečnostního zámku je jeho bezpečnostní třída. Na trhu najdeme zámky čtyř bezpečnostních tříd. S vyšší třídou si pořizujete i vyšší stupeň ochrany. Pojišťovny například většinou uznávají bezpečnostní zámky třetích a čtvrtých tříd.

Certifikát, záruka kvality

Bezpečnostní vložku a zámek vždy nakupujte ve specializovaných obchodech a e-shopech. Zajímejte se pouze o výrobky certifikované, a to podle normy ČSN PENV 1627, popřípadě Národního bezpečnostního úřadu. Certifikát je jakousi zárukou kvality. Jistotou, že daný výrobek váš majetek skutečně ochrání. Nebo alespoň zloději vniknutí do útrob vašeho domova maximálně znesnadní.

Nehleďte jen na cenu

Při výběru bezpečnostního zámku se také nevyplácí hledět pouze na cenu. Drahé bezpečnostní zámky do dveří nemusí automaticky znamenat vysoký stupeň ochrany. V každém případě se zaměřte na zámek, který neumožňuje výrobu náhradních klíčů bez bezpečnostní karty či jiné formy identifikace!

Kvalitní zámek na pohled nepoznáte

Také nedejte jen na „design“ daného výrobku. Některé zámky mohou vypadat zajímavě, ale po bezpečnostní stránce jsou naprosto bezcenné. Problematické jsou především cylindrické vložky, které se na pohled v podstatě ničím neliší. Jiné to je s jejich vnitřními mechanismy.

Pravé, nebo levé dveře?

Dalším důležitým parametrem je orientace dveří, tedy, zda se jedná o dveře pravé, či levé. Znát musíte i rozteč a hloubku zádlabu. Zvolit však budete muset i správný typ cylindrické vložky. Pro zvýšení bezpečnosti objektu také doporučujeme pořídit si více zámků. Tzv. přídavný zámek se většinou instaluje do horní poloviny dveří. Řešením jsou i bezpečnostní dveře umožňující vícebodové zamykání.

Nechte si poradit

Pokud si s výběrem nejste jisti, obraťte se na zámečníka, nebo specializovaný e-shop (např. klicovecentrum.cz). Zde spolu s bohatou nabídkou bezpečnostních zámků a vložek najdete i spoustu užitečných rad a praktických tipů. A kontakt na personál, který je připraven poradit vám po telefonu. A také si uvědomte, že i ten nejodolnější bezpečnostní zámek jde ruku v ruce s bezpečnostními dveřmi. O nich se ale rozepíšeme v některém z příštích článků.