Antigenní testy jsou levné a účinné

S covidem 19 se lidstvo potýká už něco málo přes dva roky. Přestože se dnes zdá, že pomalu vyhráváme, stále je vhodná maximální obezřetnost, což mimo jiné znamená dodržovat všechna povinná, ale i doporučená nařízení.

Ochrana především

Mezi asi ta nejefektivnější doporučení je snaha vyhýbat se kontaktům s lidmi. Jednoduše řečeno, pokud nikoho nepotkáte, nemůžete se ani nakazit a následně nemoc předávat dále.

Dost pomáhají i respirátory. Musí se ovšem jednat o kvalitní evropské verze, jež se mohou pyšnit velmi dobrými filtry, přes které viry jakéhokoliv druhu nemají šanci projít. Samozřejmě pouze v případě, že je respirátor správně nasazen.

Z pohledu prevence se jako velmi užitečné ukazují i antigenní testy. V současné době jsou již zcela dostupné v lékárnách a koupit si je může každý zájemce za docela slušné peníze.

Je dobré mít alespoň jeden vždy poblíž

Antigenní test funguje jako prevence hlavně z toho důvodu, že může takřka okamžitě rozpoznat, jestli je daná osoba nakažená či nikoliv. Nejedná se o úplně stoprocentní jistotu, nicméně v případě pozitivity byste měli kontaktovat svého obvodního lékaře, který vás pošle na PCR testy.

Vždy je fajn mít krabičku s testem, když ne vyloženě po ruce, tak alespoň v domácí lékárničce. Můžete tak test alespoň okamžitě použít.

Snadná aplikace

Ne každý snáší jakékoliv testování dobře. Většinou však jde hlavně o psychickou záležitost a toto není jiný případ. Antigenní testy jsou nebolestivé a rozhodně se není čeho bát. Ani bolesti, ani žádného závažného zranění.

Pomocí tyčinky si sice můžete poškodit sliznici v nose, na druhou stranu to jde jen v případě, když budete extrémně nešetrní, či byla-li už předtím sliznice narušena, třeba během úporného smrkání. Když se budete řídit návodem na krabičce, vše půjde jako po másle.