Afrika je nádherná. To pravé dobrodružství zažijete na safari

Přemýšlíte, kam vyrazit na příští dovolenou, a klasické pobytové zájezdy v turistických letoviscích vás nijak nelákají? Toužíte po opravdové romantice, nespoutané přírodě a neopakovatelných zážitcích, které se trvale zapíší do vašeho srdce a na něž budete celý život rádi vzpomínat? Vydejte se do Afriky.

Černý světadíl má osobité kouzlo, které jinde nenajdete

Afrika je pro Čechy jedním z nejexotičtějších a nejtajemnějších kontinentů. Evropany i obyvatele celého světa do ní láká hlavně krásná a divoká příroda. Na své si tu přijdou všichni náruživí cestovatelé a dobrodruzi. A se zkušenými průvodci se za nemusíte bát vyrazit na opravdovou poznávací expedici, ani pokud nemáte s pobytem v divočině žádné zkušenosti.

Která místa v Africe jsou ta nejkrásnější a rozhodně byste je měli navštívit?

Okavango, Linyanti a Chobe

Pokud se rozhodnete Černý kontinent navštívit, naprosto vás okouzlí delta řeky Okavango. Právě tady se nachází ohromující labyrint lagun, říček a mokřadů, jejichž hladina je pokryta lekníny. A navíc tu potkáte slony, hrochy, leopardy i krokodýly. V národních přírodních rezervacích Linyanti a Chobe zase kromě největších stád slonů volně žijí i lvi a antilopy.

Makgadikgadi a Viktoriiny vodopády

Na severovýchodě Botswany se nacházejí solné pláně Makgadikgadi. A právě na nich se prý začala psát historie druhu homo sapiens. Dnes se tu setkáte s plameňáky, zebrami, leopardy, lvy, antilopami, pštrosy a řadou dalších divokých zvířat. Dalším atraktivním místem jsou světoznámé Viktoriiny vodopády, ležící na řece Zambezi.

Naplánujte si výlet do Afriky přesně na míru!

Chcete navštívit pravé africké safari a pozorovat divoká zvířata přímo v jejich přirozeném prostředí? Nebo je vaší vášní fotografování? Jedinečné zážitky ze safari Afrika i možnost pořízení dechberoucích fotografií vám zajistí Simon & Fanta Safaris. Na svou cestu za novými zážitky se s nimi můžete vydat nejen terénním autem, ale také malým letadlem nebo na člunu. A navíc je možné navštívit i domorodé křováky.