3 tipy pro zařízení nadčasového dětského pokoje

Moderní dětský nábytek

Čeká vás zařizování dětského pokoje? Pak pravděpodobně stojíte před nesnadným rozhodnutím. Je těžké rozmyslet se, zda sáhnete po roztomilém dětském nábytku, nebo raději zvolíte takový, který vydrží až do dospělosti. Popravdě řečeno, nejlepší je, pokud se vydáte zlatou střední cestou. Nábytek by měl být univerzální, textilie a doplňky kupte dětské, časem je vyměníte. Základní kousky, jako jsou postel a skříně, by měly být nadčasové. Naopak při výběru koberce, záclon, povlečení, stolečku a židliček se můžete zaměřit na vyloženě dětský nábytek a vybavení. Přinesou do místnosti trochu radosti a hravosti.

1. Vyberte ne příliš dětskou paletu barev

Nábytek „pro dospělé“ mívá většinou černou, bílou barvu nebo dřevěný dekor. Do dětského pokoje zkuste tyto klasické designy zkombinovat s nějakou zajímavou barvou. Pěkně vypadá například pastelová.
Vyhněte se sladce růžové a nebesky modré, ty působí poměrně dětsky. Třeba takové světle zelené či oranžové dětské pokoje jsou věkově neurčité.

postel do dětského pokojíčku
Patrová palanda pro děti

2. Kupte, co se líbí vám, nikoliv dítěti

Je pravděpodobné, že se vám syn zamiluje do dětské postele ve tvaru auta a dcera do postýlky s růžovou skluzavkou. Jestli chcete opravdu nadčasový pokoj, odolejte jim a kupte spíš to, co se líbí vám. Kdyby se přece jen jednoho dne stalo, že se dítěti daný kousek přestane líbit, pořád se bude líbit vám, a tak jej přemístíte k sobě do ložnice či do jiného pokoje v domě.

Dekorace dětského pokoje
Vyzdobený dětský pokoj

3. Obyčejný nábytek oživte doplňky

Jestliže vám „dospělácký“ nábytek do dětského pokoje přijde příliš smutný, prostě jej trochu vylepšete pomocí doplňků. Například do obyčejné skříně s policemi lze naskládat papírové boxy na hračky s vtipným motivem. Levnou dekorací mohou být také barevné závěsy, povlečení, polštářky, případně třeba sedací pytel nebo sedačka ve výrazné barvě. Nicméně zase to s těmi barvami a vzory nepřežeňte. Obecně se doporučuje nekombinovat více než tři vzory či barvy.
Až budete pátrat po vhodném nábytku, můžete se podívat i v dětských odděleních. Mnohdy narazíte na skříně a postele, které nevypadají až infantilně – viz třeba nábytek v e-shopu Dona-shop.cz. Kvalitní skříně
a postele do dětských pokojů tam jsou hezké, přesto ne jen pro malé děti, a za slušné ceny. Spolehněte se na svůj cit a vkus.

Napsat komentář