Výměna autoskla snadno a rychle

Autosklo je nezbytnou součástí každého vozidla. Ale také choulostivou. Stačí malý kamínek, který ve vysoké rychlosti vrazí do skla a vytvoří „pavouka“. Při nehodě je pak sklo rovněž první ze součástí, která je zničena. Kde vám jej bleskurychle vymění?

Rychlá oprava čelního skla

Jako řidič jistě víte, že vaše vozidlo smí vyrazit na silnici v optimálním stavu. Nevadí, když je na laku tu a tam nějaký škrábanec. I lehké promáčknutí nemá na stav auta vliv. Ovšem poškozené autosklo je problém. Už jen proto, že vám brání v čistém výhledu. Nezdá se to, ale i rýha na skle mění vnímání řidiče, deformuje zorné pole, cloní a dokonce může i překrývat výhled. Na stav autoskla se vztahují přísná pravidla, a kdyby vás policisté chytili s poškozeným autosklem, může vás to stát hodně peněz. Přední je ovšem zdraví. Nikdy nevíte, kdy se například onen pavouk tzv. rozjede a sklo se vysype. V případě poškození je proto nutná výměna čelního skla. Možná se ale zajímáte, jestli se musí pořizovat nové, když poškození vypadá ne tak závažně. Ve skutečnosti oprava čelního skla je přípustná jen u určitého okruhu defektů. V takové fázi se výměna autoskla nazývá bodová oprava. Stejně tak se opravy provádí v případě, kdy je sklo vrstvené, a ne kalené. A poškození nesmí být v místě, kde je mechanicky namáháno.

Okamžitá výměna čelního skla

Je dobré, že oprava autoskla netrvá dlouho, protože se jedná o nejvyšší prioritu. Kdy tedy zavolat odborníky? Jakmile uvidíte nějaké poškození na skle. Nikdy nevíte, jakou schopnost má prasklina ve skle. Může zůstat neměnná, stejně tak se ovšem může rozrůstat a ohrozí posádku vozidla. Poškození musí tedy zhodnotit odborník. Zavolejte si autoskloservis nebo pneuservis, které se na tento typ oprav specializují. Odborníci na místě posoudí, zda je nutná výměna celého skla, nebo postačí pouhá oprava autoskla. Pokud byste někdy měli tento problém, mějte schovaný kontakt na Autosklo S.O.S Non-stop s.r.o., kde se o vše postarají.