Tvoření je v kurzu. Zkuste malování podle čísel

Skvělá dostupnost kreativních materiálů pro všemožné kreativní techniky, ale též podrobných návodů, nás láká si je zkoušet a tvořit. Hitem je též recyklované tvoření. Baví se dospělí i děti. Problém je, že často jsou výsledkem neskladné lapače prachu s malou estetickou hodnotou. Co třeba s 3D objekty z ruliček od toaletního papíru? Baví nás též různé omalovánky pro dospělé, ale ani ty si nevystavíme. Řešení nabízí kreativní technika malování podle čísel. Baví dospělé jakéhokoliv věku i děti. Náročnost si vyberete podle svých zkušeností, či třeba podle odvahy a odhodlání, které máte.

Malování podle čísel vám nejspíš připomene dětské omalovánky na podobném principu. Rovněž máte obrázek rozdělený na očíslované plošky a seznam barev s přiděleným číslem. Podle toho pak volíte, kterou barevnou pastelkou vymalujete danou plošku. To je však dnes zábava, kterou zvládnou mnohdy dvou až tříleté děti. Existuje i varianta pro větší děti, nebo dokonce pro dospělé, ale pořád jde jen o omalovánky s omezenými barevnými možnostmi.

Představte si však, že byste měli předtištěný obraz malování podle čísel přímo na profi malířském plátnu. K němu byste dostali kvalitní umělecké akrylové barvy, a dokonce i štětce. Nešlo by o ledajaký obraz, ale o skutečná umělecká díla, třeba předtištěná plátna podle obrazů slavných malířů. To už je zcela jiná zábava. Navíc takto nevytvoříte jen další lapač prachu. Namalujete si obraz, který si nadšeně a s pýchou vystavíte doma, nebo jej někomu takto namalovaný věnujete jako dárek. Obraz, který byste si nemohli v originálu nejspíš nikdy koupit, a i jeho replika by byla drahou, teď bude viset na vaší zdi, namalovaný na skvělém malířském plátně kvalitními a trvanlivými barvami.

Proč a jak začít s malováním podle čísel?

Technika malování podle čísel je způsob, jak najít možnost aktivního odpočinku. Ne vždy nám počasí dovolí jít relaxovat ven třeba na in-line brusle, na kolo či na procházku. Ne vždy se nám chce. Někdy prostě toužíme doma v klidu něco krásného tvořit.

Neexistuje lepší metoda relaxování než malování. Mnozí z nás však nemají odvahu se pouštět do vlastních pláten. Někdy máme strach i z kreslení tužkou. Své obrázky pokládáme za nepovedené čmáranice, stydíme se za ně, je nám líto, že to neumíme lépe. Někdo malovat či kreslit umí, má však problém vymyslet, co malovat. Hodiny prosedíme před prázdným papírem a nevíme, jaký motiv namalovat, či jak začít. S technikou malování podle čísel toto dilema řešit nemusíte. Vyberete si obraz a začít pak malovat je strašně snadné. Spíše budete mít problém s tím, že se nebudete moci dočkat, než vám obraz, barvy a štětce přijdou a vy se pustíte do díla.

Tato technika vás rychle chytne. Budete se těšit na to, jak vám pod rukama vznikne vaše oblíbené umělecké dílo, nebo motiv, který jste si vybrali. Malování podle čísel pro dospělé od Zuty.cz je skvělá relaxace, která se stane vašim koníčkem. U jednoho obrazu rozhodně neskončíte. Pokud začnete malým obrázkem, lákat vás bude větší. Jestliže si pořídíte obrázek v jednodušší variantě, budete toužit si vyzkoušet tu složitější. Obrazy malování podle čísel si vyberete hned z pěti variant náročnosti. Ty nejsnazší obrazy podle čísel mohou zkoušet začátečníci, ale hodí se taktéž pro děti.

Mnohdy se dlouho odhodláváme pustit se do některé kreativní techniky. Čeká nás nákup velkého množství materiálu, ceny nebývají nejnižší. U techniky malování podle čísel dostanete pro ručně malovaný obraz vše, co potřebujete. Včetně dostatečného množství barev. Přece jen vám nestačily? Nebo jste měli doma malou nehodu a barvu vylili? Napište si o náhradní. Malování podle čísel od Zuty.cz je služba, která je tady pro každého, kdo se do tohoto tvoření zamiluje. Je to nejsnazší způsob, jak začít malovat.

Vytvořte si doma malý ateliér

Nejvíce si doma tvoření užijete tehdy, když si pro něj vytvoříte stálý prostor. Některé věci nejsou na hodinku ani na odpoledne. Jakmile věci sklidíme, často se nám nechce vše kolem opět vytahovat. Takto zůstávají naše dílka nedodělaná a nejdeme dobrým příkladem ani dětem. Těm je zapotřebí ukázat, že projekty, včetně obrázků, se mají dotáhnout do konce. Ideální je proto ateliér či klidová zóna. Ale nebojte se. Malování obrázků podle čísel není na prostor příliš náročné. Můžete malovat na stole, pořídit si stolní stojan, nebo pro větší plátna stojan stacionární na zem.

Když jsme v době covid-19 dokázali najít doma místo pro home office, najdeme určitě místo i pro ateliér. Díky němu si tvoření užijete skutečně naplno. Budete se těšit na příchod domů z práce a hned se dáte do díla. Třeba si najdete čas i ráno, nebo později večer, když dáte spát děti. Vytvořte si však ateliérek, kde budou mít svůj prostor i děti. I je baví malování obrázků podle čísel a velice dobře tuto techniku zvládají. Na vyhrazeném místě se nemusíte bát, že něco ušpiní akrylovými barvami. Na zem můžete dát ochrannou podložku, dítěti pořiďte malířskou pláštěnku. Je to úplně jiný zážitek než malovat vodovkami a rozdíl vnímají velice dobře i děti.

Ateliér vás bude motivovat tvořit nejen obrazy malované podle čísel, ale třeba si konečně zkusíte namalovat vlastní akvarel, uděláte si krásnou koláž ze sušených a lisovaných kytiček, či si koupíte pár kilogramů hrnčířské hlíny a pustíte se i do tvoření keramiky. Nevěřte, že je z tohoto tvoření příliš velký nepořádek. Není! Vůbec se jej nemusíte obávat. Pojďte tvořit – malovat, modelovat, lepit i tvořit z textilu. Muži mají své dílny, my ženy si pro sebe a děti udělejme kreativní ateliér.

Jak si vybrat vhodný obraz pro malování podle čísel?

Lídrem na trhu s obrazy malování podle čísel je jednoznačně Zuty.czFirma již dodala obrazy pro malování statisícům zákazníků. Jde o největšího evropského výrobce s nejrozsáhlejším sortimentem, nejlepším výběrem motivů obrazů, s nejkvalitnějším plátnem i top akrylovými barvami. Levnější variantou jsou plátna bez vypnutí na rám. V rámu se však plátno maluje lépe. I tak by vás čekalo jeho napínání. Lepší je proto připlatit si za plátno již na rám vypnuté. Takto připravený obraz stačí doma položit na stůl či na malířský stojan a začít malovat. Vše k malování vám přijde v zásilce.

Obrazy si lze vybírat podle motivu. Někoho láká vyzkoušet si namalovat slavné dílo svého oblíbeného malíře. Jiní touží malovat zátiší, rozkvetlé louky, panorama krajiny, město či třeba zvířata. Oblíbené jsou též různé mandaly, fantasy motivy, romantika i pop-art. Výběr je skutečně obrovský, včetně speciálních motivů vybraných pro dětské malíře. Máte jinou představu? Nechte si připravit obraz malování podle čísel z vlastní fotografie. Takto připravíte krásný obraz třeba jako dárek k výročí, pro novomanžele, či k jiným speciálním událostem. Věnovat jej můžete namalovaný, nebo jen jako předtištěné plátno s barvami. Oslavenec si jej pak vymaluje sám. Tyto dárky bývají skutečně atraktivní a je o ně obrovský zájem. Z Čechů dělají umělce. Navíc jen stěží najdete dárek více od srdce.

Vybírat lze obrazy z aktuálních novinek, nebo sáhnout po bestsellerechKaždý obraz se nabízí obvykle hned ve dvou velikostech – 40×50 cm a 80×100 cm. Vyberte si velikost zejména podle toho, kam pak plánujete obraz vystavit. Možná máte pocit, že menší obraz se maluje snadněji. Opak je pravdou. Na větším plátně jsou plošky větší.

Pokud hledáte jednodušší obraz, vyberte si nižší náročnost. Každý z nabízených obrazů je zařazen do jedné z pěti skupin podle náročnosti. Nejsnazší je vhodná pro děti. Ty ale pak podle věku rychle zvládají i obrazy náročnější. Čím je obraz náročnější, tím je rozdělen na větší počet plošek a ty jsou rovněž menší. Nebojte se, že je neuvidíte. Ze Zuty.cz dostanete rovněž lupu, která vám pomůže zvládnout správně namalovat i ty nejmenší detaily. A co dělat, když se spletete? Nic se neděje. Opravy akrylové malby jsou snadné. Stačí nechat barvu vyschnout a přemalovat správnou.

Využijte všechny benefity techniky malování podle čísel

Malování obrazů podle čísel je skvělá kreativní zábava. Vůbec ji nepodceňujte. Věděli jste, že i slavný Leonardo da Vinci učil velice podobnou metodou malovat své žáky? Díky tomuto způsobu malování vlastně analyzujete konkrétní dílo. Podrobně se s ním seznamujete, a navíc se bavíte.

Krásná hotová umělecká díla zvedají naše sebevědomí. Jsou to obrazy, za které se není důvod stydět. Psychicky se u nich uvolníme a zbavíme se stresu. Náš mozek se zcela odreaguje a odpočine si. Je též skvělým tréningem jemné motoriky, která pak souvisí i se schopností porozumět složitým principům jazyka či matematiky. Potřebují ji trénovat navíc nejen děti. S věkem nabyté dovednosti v oblasti jemné motoriky ztrácíme i jako dospělí. Už téměř nepíšeme rukou, jenom ťukáme do klávesnice. Je dobré a užitečné se opět vrátit na počátek, uchopit do ruky štětec a vybarvovat jemné detaily.

Je to technika prospěšná i pro seniory, kteří již ztrácí přirozenou hybnost končetin, nebo jsou po úrazech, eventuálně rehabilitují po mrtvici. Díky malování obrázků se dokáže jejich stav velice rychle zlepšovat a jde o ideální typ rehabilitace, za kterou nemusí navíc nikam docházet, ani pobývat v různých rehabilitačních centrech. Do malování podle čísel se může zapojit celá rodina. Zvládají jej mnohdy již tříleté děti, pro předškoláky je skvělým tréningem jemné motoriky, pro mladší a starší školáky skvělou zábavou. Dospělí mohou u malování podle čísel relaxovat a senioři se zas udržují v top kondici. Technika jim pomáhá i rehabilitovat.