Svatba v Chorvatsku bude jako z pohádky

Obsah článku

Chorvatsko je půvabná země s rozmanitým pobřežím a romantickými ostrovy, ovšem neobyčejné kouzlo má i samotné vnitrozemí. Pochutnáte si na výtečné kuchyni, poznáte tamní kulturu a historie na vás dýchá v podstatě na každém kroku. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je Chorvatsko ideálním místem, kde uspořádat svatební den.

Svatba je velkolepý den, pro který zřejmě hledáte i výjimečné místo. Pokud vás láká svatba v Chorvatsku, rozhodně neprohloupíte, navíc oživíte hostinu jídlem, které v České republice není typické. Vychutnat si můžete černé rizoto, variaci jehněčího masa i ryby, kalamáry či krevety. Svatební menu si složíte podle toho, co chutná vám a vašim hostům.

S velkou pravděpodobností přemýšlíte, jakou konkrétní destinaci zvolit pro svatební obřad i hostinu. Stačí do vyhledávače zadat „svatba Chorvatsko“ a nabídne se vám hned několik tipů.

Hvar

Ostrov slunce a levandule. Přesně tak by se dal charakterizovat jeden z nejkrásnějších ostrovů v Jadranském moři. Pro svatbu jsou jako stvořená letoviska Ivan Dolac a Sveta Nedjelja nacházející se v jižní části ostrova. Vzhledem k tomu, že místa nejsou tak proslulá, nejsou obklopená velkým množstvím turistů, což ve svatební den jednoznačně oceníte. I fotografie budou vypadat dokonale, zejména pokud se necháte nafotit během západu slunce.

Istrie

Další možností je Istrie, kde leží romantické město Rovinj. Projdete se malebnými zákoutími tohoto městečka, oslavy se mohou konat v některé z místních restaurací a svatební noc strávíte v luxusním apartmánu uprostřed historického centra.

Dalmácie

Dalmácie je další část Chorvatska s ojedinělou atmosférou. Vybrat si můžete třeba historický Split s romantickým nádechem. Svatební obřad se může konat třeba v okolí Diokleciánova paláce. Zapomenout nesmíme ani na úchvatné městečko Omiš.

Tak neváhejte a vyberte si místo, kde si řeknete své ano.