Slyšeli jste někdy o DMSO? Víte, jaké mají kapky DMSO účinky?

V současné době je velice diskutovaným tématem přírodní organická sloučenina síry známá především pod zkratkou DMSO. V podstatě se jedná o dimethylsulfoxid, který se získává ze dřeva. Dostal se do povědomí na přelomu devatenáctého století, přičemž sloučenina byla tehdy objevena v dřevařském průmyslu v sousedním Německu. V následujících řádcích vám popíšeme, co je to DMSO a jaké jsou jeho účinky.

DMSO je bezbarvá čirá tekutina s blahodárným vlivem na lidský organismus. Svým aromatem připomíná česnek. Jaké má tedy DMSO účinky? Jak funguje?

DMSO proniká až k buňkám

Dimethylsulfoxid je ceněný především pro vazební vlastnosti. Proniká tkáněmi k jednotlivým buňkám, aniž by tkáně či buněčné membrány jakkoliv poškodil. Často se tekutina používá i jako nosič jiných aktivních látek.

Často se používá DMSO gel 70 k podpůrné terapii jako roztok. Co se koncentrace týče, ta se odvíjí od toho, jestli má být roztok k vnitřnímu a vnějšímu užití. Organismus může být na DMSO alergický, a proto před jakoukoliv aplikací nejprve vyzkoušejte, jestli neprojeví tělo alergickou reakci. Stačí si kápnout dvě kapky na paži, rozetřít je a nechat působit zhruba 30 minut. Vyčkejte ještě pár hodin. Jestliže nedojde k žádné reakci, můžete DMSO používat bez problémů.

DMSO a jeho účinky

DMSO pomáhá zmírnit bolesti svalů i pohybového aparátu. Často se také používá jako podpůrný prostředek při onkologickém onemocnění, osteoporóze, artritidě, degenerativním onemocnění kloubů, ale i při kožních onemocnění (bradavice, opary, ekzémy, dermatitida, kopřivka).

DMSO je skvělý pomocník při potlačování zánětů, aktivaci membrán, odvodnění, posilování imunitního systému, redukci krevního tuku a podobně. Stačí zadat do vyhledávače „DMSO kde koupit“ a nabídne se vám hned několik různých e-shopů a prodejců.

Síla roztoku podle způsobu aplikace:

  • 80% roztok na kožní problémy a bradavice
  • 50% roztok na tělo a trup
  • 30% roztok na oblast hlavy
  • 1% roztok do očí

Více vám prozradí o DMSO příručka návod k použití.