Práce v nebezpečném prostředí vyžaduje nejkvalitnější ochranné pomůcky

Některá odvětví technologické výroby s sebou přináší velmi velké riziko zranění, prašné prostředí, zvýšené teploty a další rizika, která každým dnem ohrožují nejednoho zaměstnance. V takových situacích se rozhodně nevyplatí podcenit nejen vhodného poskytovatele BOZP, ale samozřejmě i adekvátní vybavení. Na co nesmíte zapomenout?

Važte si podřízených

Bezpečnost během práce a nastavení vhodných podmínek jsou neustále diskutované kategorie, na které někteří majitelé firem z vysoka kašlou. Jakmile přijde pravidelná kontrola, vše funguje jako na drátkách, ale po zbytek roku jejich zaměstnanci musí často snášet otřesné podmínky. Nebuďte jedním z těchto jedinců a dopřejte svým podřízeným to nejlepší. Jedině tak se dočkáte stoprocentního výkonu a předejdete problémům.

Produkuje-li vaše podnikání prach nebo nebezpečné výpary, jsou alfou i omegou ochranné polomasky. Ve složitějších případech se hodí spíše celoobličejová maska s filtrem, jež musí být zvolena na základě nejvyšší kvality i potřebných certifikací.

Nezapomeňte na ruce

Podstatná část zranění se týká především rukou, což je naprosto logickým závěrem. Pravděpodobně nikdo z vás nechce řešit potíže s pojišťovnami, úřady i poškozenými zaměstnanci, a tak myslete na pořádné žáruvzdorné rukavice i další podobné vybavení.

Nejste-li si jistí, jaké řešení je ideální pro vaše specifické účely, konzultujte svou volbu s vaším poskytovatelem BOZP. Zároveň se hodí si prohlédnout dostupné informace i na vlastní oči, přičemž za zmínku stojí třeba magazín pod tímto odkazem. Pokud se chystáte nakoupit libovolné pomůcky, navštivte internetové stránky známého e-shopu Wirpo. Zmínění profesionálové nabízí ohromné množství solidních produktů pro majitele firem za bezkonkurenční ceny.