Ostrava je zajímavá moravská metropole s mnoha atrakcemi

Industriální pamětihodnosti, unikátní architektura, pestrý kulturní program, ale i bohatý noční život. Přesně tak by se dala charakterizovat metropole severní Moravy, která je navíc v bezprostřední blízkosti slovenských a polských hranic. Ostrava je ideálním místem nejen na prodloužený víkend, ale klidně i na celotýdenní dovolenou.

Dominantou města je jednoznačně Dolní oblast Vítkovice, což je v podstatě areál s průmyslovými stavbami, které vyrostly v první polovině 19. století.

Kde se ubytovat?

V první řadě vyřešte jednu důležitou otázku, a sice ubytování. Stačí do vyhledávače zadat „hotel Ostrava“, přičemž se vám nabídne například čtyřhvězdičkový hotel Jan Maria s wellness zónou. Poskytne vám komfortní ubytování v klidném prostředí města, navíc nechybí ani privátní vířivka, a tak můžete hodinu relaxovat ve whirlpoolu bez přítomnosti ostatních.

Co navštívit v Ostravě?

Jakmile se ubytujete, můžete vyrazit za poznáním Ostravy. První zastávkou byl měla být výše zmíněná Dolní oblast Vítkovice, ovšem potom se vydejte na Slezskoostravský hrad, v němž se ukrývají muzeum čarodějnic, rozhledna a hradní galerie.

Pro rodiny s dětmi je připravena zoologická zahrada, případně zavítáte do lesoparku v městské části Stromovka. Samozřejmě nesmíme zapomenout na stezku technických atraktivit Moravskoslezského kraje, kterou se dostanete do hasičského, technického, ale i hornického muzea. Stezka vás kromě jiného dovede také do pivovaru a pěchotních srubů.

Prázdné žaludky naplní restaurace Ostrava, která je součástí hotelu Jan Maria. Restaurace je klimatizovaná, v zimních měsících ji zase prohřívá krb. Po výtečném obědě si odpočinete ve svém pokoji, a potom opět vyrazíte do města a blízkého okolí. Ostrava má spoustu tváří. Ve večerních hodinách rozhodně stojí za návštěvu proslulá ulice Stodolní.