Kyselina hyaluronová má blahodárné účinky nejen na pokožku

Kyselina hyaluronová, známá také jako hyaluronan, je čirá mazlavá látka, kterou vaše tělo přirozeně produkuje. Převážné množství se nachází v pokožce, pojivové tkáni a očích. Hlavní funkcí kyseliny hyaluronové je zadržovat vodu, aby byly tkáně dostatečně hydratované. Užívá se i jako doplněk stravy, ale k dostání je i ve formě séra, očních kapek či injekcí.

Pokožka bude zdravější a pružnější

Doplňky stravy, v nichž je kyselina hyaluronová, přispívají k lepší pružnosti pokožky. Polovina kyseliny hyaluronové ve vašem těle je přítomna právě v kůži, kde se váže na vodu a pomáhá ke správné hydrataci. Přirozený proces stárnutí, ultrafialové záření ze slunce, tabákový kouř i znečištění však mohou snížit množství kyseliny hyaluronové v pokožce, a tím pádem je potom nezbytné ji nějak doplnit.

Existují různé varianty. Stačí vyhledat například „kyselina hyaluronová kapsle“ a nabídne se vám jich hned několik. Vysoce kvalitní jsou veganské tobolky Hyaluron od Woldo Health s kyselinou hyaluronovou, kolagenem, zinkem a biotinem.

Užíváním potravinových doplňků zabráníte tomu, aby se snižovalo množství kyseliny hyaluronové v těle. Pokožka bude dokonale hydratovaná, a tím pádem se sníží i výskyt vrásek.

Velice oblíbená je kyselina hyaluronová sérum. Po nanesení séra na pokožku se totiž redukují vrásky, zarudnutí a dermatitida.

Pomáhá lépe léčit rány

Kyselina hyaluronová hraje klíčovou roli při hojení ran. Pokud se objeví nějaká rána na pokožce, zvyšuje se její koncentrace v daném místě. Kyselina hyaluronová také reguluje hladinu zánětu a signalizuje tělu, aby se v poškozené oblasti vytvářelo více krevních cév. Snižuje také bolest, zmenšuje velikost rány a má antibakteriální vlastnosti, takže eliminuje riziko infekce u otevřeného poranění.

V neposlední řadě se používá kyselina hyaluronová kapky na onemocnění dásní a po operaci zubů.