Kupujeme popelnice. Jaké využijete?

Odpad je něco, co produkuje zcela každý. Bohatý, chudý, požitkář i někdo, komu stačí jen prána, tedy dýchat vzduch. Pere si oblečení, to se časem obnosí, dotyčný musí něco spotřebovávat, z čeho vzniká odpad. Je proto vhodné uvažovat, jakým způsobem s odpadem zacházíme. A pomoci nám mohou popelnice.

Ideální popelnice 120 l

Jako soukromá osoba, která má rodinný dům, musíte řešit popelnice. Když jste představitel města, zástupce bytového družstva či společenství vlastníků, také řešíte nádoby na odpad. V případě většího množství obyvatel na onu nádobu (komplex budov, školy, sklady atd.) je lepší pořídit kontejner. Jestli se to týká vchodu, stačí menší popelnice, kterých může být více. V každém případě kontejnery i popelnice jedno spojuje. Barvy na tříděný odpad. Vyznáte se v nich? Nádoba na směsný odpad má většinou černý odstín, žlutá je určena na plast, modrá na papír, do hnědé patří bioodpad, šedá barva značí, že sem máte vhodit kov. A co myslíte, je toto barevné rozdělení závazné? Nikoli. I když máme třídění odpadu nějak barevně zaškatulkované, neznamená, že když narazíte na modrou popelnici, musí být na papír. Proto čtěte pozorně štítky. A jestli máte rádi modrou barvu (kterou seženete například zde: https://www.pkgroup.cz/plastova-popelnice-120-l-modra/), nikdo vám nemůže zabránit, abyste měli modrou popelnici na směsný odpad.

Z jakého materiálu se popelnice vyrábí?

Co se týká objemu, tak optimální je popelnice 120 l, kterou lidé kupují do rodinných domů či bytových staveb, kde je místnost pro popelnice. A za jakého materiálu by popelnice měla být? Nejčastěji se využívá plast. Jde o tvárný, odolný a hlavně lehký materiál, takže se s ní dobře manipuluje. Plastové variace mají i kolečka, jež umožňují mobilitu. Existují i kovové nádoby, to jsou spíš kontejnery, kam lidé hází například horký popel. Využívá se i sklolaminát, který je dražší, ale zase dlouho vydrží. Pokud hledáte popelnici, mrkněte na nabídku společnost PK Group, která se zabývá především prodejem přepravních a manipulačních obalů.