Jak vybrat a kde koupit skate kolečka? Známe odpověď!

Ježdění na skatu patří mezi stylovou zábavu. Kromě vzhledu samotného prkna však záleží také na kolečkách. Ty je možné jednotlivě dokoupit na specializovaném internetovém obchodě. A jak si poradit s jejich výběrem, aby nejenom skvěle vypadaly, ale taky splnily svůj účel? To se dozvíte v následujících několika praktických radách.

Podle čeho se orientovat při výběru?

Aby byl výběr koleček na skate efektivní a byli jste s výsledkem spokojeni, musíte vědět, co vlastně hledáte. V praxi to znamená vybírat podle stylu jízdy a toho, kde plánujete jezdit. Jiné vlastnosti totiž využijete při tricích ve skakeparku a něco jiného budete očekávat pro jízdu v terénu.

Správná velikost a tvrdost

Když si chcete koupit kolečka na skate, zjistíte, že se liší svou velikostí. Právě výběr správné velikosti je velmi důležitý. Udává se v milimetrech a zjednodušeně řečeno má vliv na odraz a rychlost celého skateboardu. Obecně platí, že menší kolečka na skate jsou vhodná pro razantnější odrazy, ale vyvinete s nimi menší rychlost. U větších koleček je to naopak a jsou vhodná spíše na klasické ježdění, protože dokážou udržovat vyšší rychlost. Chybu však určitě neuděláte, když zvolíte univerzální velikost v rozpětí 52 až 56 mm.

Tvrdost koleček se zase postará o pocit z jízdy. Pokud chcete jezdit ve skateparku, budou lepší měkčí kolečka, protože si lépe poradí s dopady. Naopak na ježdění po méně náročném terénu můžete zvolit tvrdší kolečka. Univerzální hodnota se pohybuje mezi 96A až 99A.

Design na prvním místě

Všechny praktické parametry jsou určitě důležité a pomohou zúžit výběr správných možností. Nakonec ale stejně zůstává výběr na základě designu. Je jen na vás, jestli budou všechna kolečka stejná, nebo si vytvoříte vlastní jedinečnou kombinací. K dispozici jsou různé barevné varianty i jedinečné motivy.