Arganový olej pro pevnější nehty, zdravější pleť a lesklé vlasy

Čistý arganový olej

Jeden z nejdražších olejů planety je ten arganový. Má to jeden prostý důvod, a tím je vysoká spotřeba plodů ze stromu argánie trnité. Tato chráněná rostlina je ohrožená, a proto jsou plodné marocké oblasti zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

Zdroj: www.woldoshop.cz

Možná jste nevěděli, že je na výrobu jednoho litru arganového oleje potřeba 30 plodů argánie trnité. Následné ruční práce jsou náročné především na čas. Lidé z celého světa si dnes mohou zakoupit arganový olej na vlasy, tělo či nehty třeba online. Jenže před pár lety to šlo jen v Maroku. Místní obyvatelé jsou na svůj skvost právem pyšní a říkají mu tekuté zlato.

Účinky na zdraví

Pokud si myslíte, že se používá arganový olej jen pro kosmetické účely, jste na omylu. Oblíbený je rovněž šéfkuchaři! My se však vrátíme k jeho zkrášlujícím vlivům. Mimo to, že je to skvělý antioxidant, obsahuje také fitosteroly, karoteinody, vitamíny A, B a D, nenasycené a nenasycené mastné kyseliny. Zkrátka a dobře suroviny, které lidské tělo zbožňuje.

Jen málokterý olej se může pyšnit tak rozsáhlými účinky pro zdraví. Dokáže posílit funkci jater, cév, nervového a lymfatického systému. Mimo jiné pomůže při zánětech, otocích a vysokém krevním tlaku. Rozhodně podporuje krevní oběh a mohou ho užívat malé děti i diabetici. Tělu dopřeje cenné látky a samozřejmě imunitu.

Skvrna arganového oleje
Zdroj: www.woldoshop.cz

Kosmetické přípravky v bio kvalitě

Jestliže prahnete po vláčné a mladistvě vypadající pleti, vsaďte na arganový olej na obličej! Drahocenná semínka argánie mají schopnost pokožku vyživovat a eliminovat vznik vrásek. To vše díky vitamínu E, protože se mu říká elixír mládí. Určitě oceníte regenerační schopnosti, využití na citlivou a stárnoucí pleť i jako pomoc při akné. Tekuté zlato posílí pokožku, vlasy, ale také nehty. Například arganový olej na nehty pro děti a dospělé podpoří jejich správný růst.