4 rady pro výběr nejlepšího moderního nebo perského koberce

Hledáte nový koberec, ale cítíte se ztracení v nabídce plné různých variant a modelů? Není se čemu divit, protože dnešní nabídka v kamenných a internetových obchodech je skutečně bohatá. Naštěstí existuje způsob, jak si poměrně jednoduše poradit a s pomocí čtyř základních parametrů zvolit tu správnou variantu.

Správné rozměry

Pokud máte v plánu pořídit si koberec do celé místnosti, pečlivě zvažte všechny jeho přednosti i relativní náročnost na údržbu. Když koberec funguje jako podlahová krytina a je umístěn i pod nábytkem, bývá těžší jeho výměna. Z toho důvodu se velké oblibě těší především kusové koberce. Ty jsou ideálním doplňkem do každého pokoje. I tady si však ověřte, že vybíráte správné rozměry, které se ideálně vejdou na vámi vybrané místo.

Výška vlasu

Dalším praktickým parametrem, který se vyplatí sledovat, je výška vlasu. Pokud hledáte koberec, který bude stačit jednoduše lehce vysát nebo dokonce pouze vyčistit s pomocí smetáčku, zvolte variantu s co nejkratším vlasem. Takové koberce jsou většinou vhodné i do více namáhaných prostor. Jestli však hledáte v první řadě pohodlí a komfort, vyberte si vyšší vlas.

Moderní design

Kvalitní perský koberec se může pochlubit originálním a zajímavým designem. Ten se v některých případech hodí i do vyloženě moderních interiérů. Pokud však máte pocit, že chcete něco o poznání jiného, zvolte klasický koberec moderní v kontrastních barvách či s abstraktními vzory.

Kvalitní zpracování za dobrou cenu

Když si kupujete nový koberec, jistě od něho očekáváte, že nějakou dobu vydrží krásný. Z toho důvodu je dobré vybrat kvalitní výrobek. A při hledání na internetovém obchodě se vám to jistě povede i za příznivou cenu. Stačí se podívat na aktuální nabídku a uplatnit tři výše zmíněná kritéria pro výběr.